7 Haziran 2021 Kripto Para Haberleri

3 dk


Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 
7 Haziran Kripto Para Haberleri
7 Haziran Kripto Para Haberleri

Kripto konusu her ne kadar yıllardır hayatımızda gibi gözükse de insanların bu dijital paraları kabul etmesi ve tanımaya başlaması son derece yeni sayılabilir. Yatırım yapmadan önce çoğu insanın ilk baktığı şey kripto para haberleri ancak burada karşımıza bir problem çıkıyor; güvenilir kripto para haberleri nasıl bulunabilir?

Biliyorsunuz ki internet herkesin paylaşım yapabildiği bir alan ve bu da bilgiyi kalitesizleştirebiliyor. Örneğin bir kişi hiç bilgisi olmadığı halde size yatırım tavsiyesi verebilir, grafikleri yanlış yorumlayarak sizi yanıltabilir. Böyle durumlardan kaçınmak için kaliteli haberleri okumalısınız.

Bir Kripto Haberinin Doğru Olduğunu Nasıl Anlayacağım?

kripto para haberleri  doğruluğu son derece karmaşık olabilmektedir. Aslında temel problem kripto paraların belirsiz ve dalgalı hareket etmesidir. Örneğin bir grafik, doğru okunduğunda bile bazen sonuç grafikteki gibi olmayabilir.

Bu sebeple bilgiler çok değişken olabilmektedir ve takip etmenin tek yolu her gün bu haberleri kontrol etmektir. Düzenli olarak güvenilir kaynaklar bularak kripto para ile ilgili haberleri kontrol etmelisiniz.

Aşağıda bazı kriterler olduğunu göreceksiniz;

  • Sadece bilinen kripto para sitelerinden faydalanmalısınız.
  • Güvenilir kripto borsalarının blog yazılarını ve haberlerini okuyabilirsiniz.
  • Bir haberi, birkaç yerden teyit etmek mantıklı olacaktır. Tek bir kaynakta bulunan haberlere itibar etmemelisiniz.
  • Kripto para kesinlik içermeyen bir konu olduğu için, kesin konuşan insanlara ve kesin konuşulan haberlere güvenmemelisiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Blockchain Nedir? Blockhain Tabanlı Coinler Nelerdir?
Kripto Para Haberlerini Takip Etmek Neden Önemli?

Kripto para alanına yatırım yapmak istiyor olabilirsiniz ya da belki de sadece genel kültür olması için kripto para haberleri  okumak istiyorsunuz. Her ikisi içinde doğru ve kaliteli haberleri okumak son derece önemli. Yatırım yapmadan önce kripto para haberlerini bir süre takip etmenizi öneriyoruz.

Düzenli olarak haber okuduktan sonra bazı bilgiler kafanızda netleşecektir. Örneğin bir kripto paranın son 1 aylık hareketini gözlemleyebilir ve böylece gelecekte yatırım yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz. Bir kripto para yatırımlarla da güçlendirilmelidir. Kripto paraların CEO’larının yaptıkları yatırımları takip edebilirsiniz.

Güçlü altyapısı olan kripto paralara yatırım yapmak önemli bir unsurdur. Bu sebeple yapılan açıklamaları, şirketlerin iş birliklerini ve geliştirmeleri takip etmeniz gerekmektedir. Örneğin Bitcoin madenlerinde bir problem olduğunda, Bitcoin’in değerinde düşüş olacağını varsaymalısınız.

Kripto Haberleri Örnekleri

Sizin için doğru kaynaklardan alınan bazı haber örneklerini derledik. Bu tarz haberleri takip etmeye çalışabilirsiniz.

Dogecoin’in Kurucu Ortağı “Korkmuyoruz” Dedi

Dogecoin herkesin bildiği gibi piyasa değeri anlamında en büyük 5. Kripto para birimi ve hala piyasada büyük ses getirmeyi başarıyor. 0,71 dolara kadar yükselen Dogecoin, yaşadığı düşüşten sonra yine de 0,50 doların üzerinde tutunmayı başardı.

Dogecoin kurumsal yatırımcılar tarafından değil daha çok bireysel yatırımcılar tarafından destekleniyor. Öyle bir destek söz konusu ki bireysel yatırımcılar sayesinde Barry Silbert gibi kurumsal isimlere kafa tutabiliyor.

Tabii ki Dogecoin’in bu kadar başarılı olmasının sebebi Elon Musk ve attığı tweetler oldu.  Sürekli olarak Dogecoin reklamı yaparak herkese bu şaka olarak ortaya çıkan kripto para birimini tanıttı. Dogecoin kurucu ortağı Shibetoshi Nakamoto attığı tweet ile Boğa heykelinin önünde duran köpek fotoğrafını alıntılayarak “Bu sadece komik, korkmuyoruz.” Dedi.

EOS Kripto Para Birimi %46 Arttı: Sebebi Nedir?

Geçtiğimiz dönemlerde yeni bir kripto para borsası kuruldu ve adı Bullish Global. Faaliyetlerine ise Bitcoin ve EOS ile başladı ve tamda bunun üzerine EOS %46 yükseldi. Sadece başlangıç için şirket, 20 milyon EOS tokeni satın aldı ve bunun dolar olarak karşılığı 250 milyon.

Block.one, yeni borsa Bullish Global adına 164.000 Bitcoin ve 20 milyon EOS tokeni değerinde likidite sağladı. Böyle bir haber duyulunca EOS’un fiyatı altı saat içerisinde 9,17 dolardan 13,83 dolara yükseldi. EOS bu yükseliş ile bazı birimleri gerisinde bırakmış oldu ve bu birimler sırasıyla şu şekilde; YFİ ve MATIC.

Gördüğünüz gibi sizin için 2 farklı haber sunduk ve bu haberlerin doğrulanma şansı bulunmaktadır. Doğrulanması imkânsız, kesin bir dille yatırım tavsiyesi veren haberlere güvenmemelisiniz çünkü kimse garanti olarak fiyatları bilemez.

Örneğin Dogecoin çok yükselmesine rağmen, yüksekten alarak pişman olan binlerce insan vardır. İşte bu sebeple haberleri düzenli takip ederek, doğru anda ve doğru yere yatırım yapmak önemlidir.

 

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz


Beğendin mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

Metin Yıldız

0 Açıklamalar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biçim Seçme
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Quiz yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
Liste
Klasik internet listicles
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi