Altcoin HaberleriHaberler

Cardano (ADA) Kurucusundan Ağdaki Sorun İddialarına Yalanlama!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Son günlerde Cardano (ADA) hakkında son aşama olumsuz haberler dolaşmaya başladı. Bunlardan bir kısmı haklılık payına sahip olsa da bazıları Hoskinson’a göre aldatmacadan ibaret görünüyor. Cardano herkese açık testlerine bir süredir başladı. Ethereum topluluğunun hedefi olan Cardano (ADA) Anthony Sassano öncülüğünde yeni bir karalama kampanyasına maruz bırakıldı.

Cardano (ADA) Hakkındaki İddialar

Ethhub.io‘nun kurucu ortağı Anthony Sassano Reddit üstünden, Cardano (ADA) ağında 3 Eylül’den itibaren yayına alınan Minswap projesini hedef gösterdi. Swap projesinin eşzamanlılık sorununa haiz bulunduğunu iddia eden Sassano ağda tehlikeli netice hatalar bulunduğunu korumak için çaba sarfediyor.

Sassano tarafınca Reddit kanalıyla paylaşılan görseller kullananların token takas işlemi yaparken ciddi hatalar aldığını gösteriyor. Takas ve likidite sağlamaya çalışan kullanıcılar eşzamanlılık hatasından dolayı uygulamayı kullanamıyor.  Anthony Sassano’ya gore bu sorun Cardano (ADA) ağının teknik eksikliğinden doğuyor.

“Cardano’nun genişletilmiş harcanmamış işlem çıktısı muhasebe modeli (EUTXO), her blokta bir tek bir işlem çıktısını işleyebiliyor. Bu durum Minswap‘ı ve muadillerini Cardano (ADA) ağında kullanılamaz hale getiriyor”.

Bu iddiaların toplumsal medyada hızla yayılmasıyla birlikte Cardano (ADA) ağının çalışmadığı ve akıllı sözleşmelerin bozulmuş olduğu mevzusu gündeme geldi. Kripto para topluluğunun bazı üyeleri bu probleminin korkulu neticeler doğurabileceğini ve Cardano ağının yargıcı denetimli şekilde incelenmesi gerektirme ettiğini korumak için çaba sarfediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cardano Nedir? Cardano Tarihsel Gelişimi

Hoskinson İddialara Cevap Verdi
Hoskinson İddialara Cevap Verdi

Hoskinson İddialara Cevap Verdi

Tüm bu suçlamaları reddeden Cardano (ADA kurucusu Hoskinson tamamının FUD ve gürültü bulunduğunu korumak için çaba sarfediyor.

“Bu aslı astarı olmayan iddialar kimse tarafınca kabul görmeyecek. Gerçekten ölçeklenebilir bir dağıtılmış sistem inşa etmek dünyanın en zor işlerinden biri, akıllı sözleşmelerin ölçeklendirilmesinde Hydra benzer şekilde zincir dışı çözümler gerekiyor. Ethereum (ETH) Optimistic rollups benzer şekilde çözümlere milyonlarca dolar harcadı”.

Dağıtılmış sistemlerde tek bir saniyede milyarlarca işlemin ölçeklenemeyeceğini korumak için çaba sarfeden Hoskinson bu mevzuda tüm blockchain projelerinin kendi çözümlerini ürettiğini savundu.

Hali hazırda Cardano (ADA) ağında DEX projelerinin sorunsuz çalıştığını söyleyen Hoskinson bu mevzuda bir eksiklikleri olmadığını açıklıyor. Aynı zamanda Sassano tarafınca ortaya atılan eş zamanlılık problemi malum bir şey sadece abartıldığı kadar tehlikeli netice bir sorun değil. Bu mevzuda Occam.fi merkezi olmayan çözümler üretmeyi başardı.

Cardano (ADA) ağında çalışan SundaeSwap son iddialarla ilgili açıklama yapma gereği hissetti. Blok başına yüzlerce işlem yapmanın mümkün bulunduğunu ve bunu başardıklarını duyuran SundaeSwap bu yanlış bilgilerin kasıtlı olarak yayıldığını korumak için çaba sarfediyor.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.