Cardano kripto para değeri: $2.120.

Cardano piyasa değeri $68.53 B. Şuan ki değeri ise $2.120. Son 24 saat içinde ki kar/zarar oranı -0.66% aşağı. Cardano ADA kripto para coin ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alış - Satış Cardano linkine tıklayarak ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanın.


Alış-satış Cardano
 • Cardano
  Cardano (ADA)
 • Canlı Fiyat
  $2.120
 • 24s %
  -0.66%
 • Piyasa Değeri
  $68.53 B
 • Hacim
  $1.44 B
 • Mevcut Tedarik
  32.07 B ADA
 • Rütbe
  5

Miktarı Girin
Kaynak Birim
Hedef Birim

10 Cardano (ADA)
=
21.200USD

Chart Loading
Grafik yükleniyor ...
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri
No technical data available for this coin

Cardano kripto para değeri: $2.120.

Bu amaklemizde İnternet aramalarında viral haline gelen Cardano (ADA) Coin ile ilgili cardano (ada) nedir? Cardano sahibi kim? Cardano Coin geleceği 1 ada Coin kaç TL? gibi sorulara rehber olmaya çalışacağız.

Cardano (ada) nedir?

Cardano, merkezi olmayan bir yönetim sistemine sahip bir kripto para birimidir. Madeni para, Charles Hoskinson tarafından oluşturuldu ve 29 Eylül 2017'de piyasaya sürüldü.

Madeni para, Ethereum blok zincirine dayanmaktadır, ancak Daedalus cüzdanları ve daha gelişmiş akıllı sözleşme yetenekleri gibi benzersiz özelliklere sahiptir.

Cardano, Charles Hoskinson ve Cardano Vakfı tarafından oluşturuldu. Cardano Vakfı, Cardano protokolünün geliştirilmesinden, ölçeklendirmeden ve blockchain teknolojisi hakkında eğitimden sorumlu olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Bu sistemle, her projede yatırımcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar gibi birçok paydaşın olduğunu görebiliriz. Ayrıca yönetişimin üç katmanı vardır: her katmanın farklı sorumluluklara sahip olduğu hem bireysel düzeyde hem de küresel düzeyde merkezi olmayan katmanlar. Bu durumda, yönetişim katmanı daha da önemlidir çünkü Cardano gibi bir platformda olası güvenlik sorunları açısından neyin yanlış veya doğru olduğunu keşfetmemize yardımcı olacaktır.

Cardano sahibi kim?

Cardano, Charles Hoskinson tarafından oluşturuldu ve 29 Eylül 2017'de piyasaya sürüldü.

Cardano Coin geleceği

Cardano, piyasa değeri açısından 30 kripto para biriminden biridir. Cardano Hesaplamalı Katman adı verilen benzersiz bir teknolojiye sahiptir. Bu katman, gelişmiş ve yeni özellikler için destek sağlar.

Para birimi, kullanıcıların ADA paralarını kolayca saklamasına, göndermesine ve almasına olanak tanıyan kullanıcı dostu bir cüzdana sahiptir. Platform ayrıca yatırımlar ve işlemler için güvenliği sağlamak için elektronik cüzdan gibi çoklu katmanlar kullanır.
Cardano, akıllı sözleşmeler, yan zincirler, topluluk yönetimi ve çok imzalı cüzdanlar gibi birçok özellik sunar. Ayrıca, Ethereum'un İş Kanıtı protokolünün aksine, ademi merkeziyetçiliğe farklı bir yaklaşımı vardır.Cardano Coin'in geleceği, daha düşük ücretler, daha yüksek işlem hızları ve iyileştirilmiş güvenlik önlemleri ile akıllı sözleşmeler sağlamada ne kadar başarılı olacağına bağlı olacaktır.

1 ADA Coin kaç TL?

Cardano'nun fiyatını anlamak için, gelişim yol haritası ve tarihi ile gelecekteki hedeflerini öğrenmelisiniz.

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, bitcoin ve ethereum gibi diğer madeni paralardan daha merkezi olmayan bir kripto para birimi oluşturmak istiyor. Ayrıca teknik zorluklar, yönetişim, sorumlu inovasyon ve kripto para birimleri konusundaki eğitimi takip etmek için projenin ilerlemesini denetleyecek bir vakıf kurdu.

4 Haziran 2021 itibariyle 1 Cardano (ADA) $1.76, 0.0000467 BTC2, 0.0006296 ETH Türk Lirasıyla 15,30 TL civarlarlarında Seyir etmektedir.

Cardano (ADA) Güvenilir mi?

Gittikçe daha fazla insan bu projeye yatırım yaptığı için gelecekte daha güvenilir olacak gibi görünüyor.

Cardano ekibi, uzun süredir platformu güvenilir hale getirmek için çalışıyor. Kaynaklarını, işlemlerin güvenli olduğundan emin olmak için blok zincirinin kriptografisini ve yeni matematiksel işlevlerini kullanan Ouroboros Proof of Stake Algoritması adı verilen benzersiz bir algoritma oluşturmak için kullandılar.

Bu algoritma, Cardano'yu diğer kripto para birimlerinden ayıran şeydir. Ayrıca, bilgisayar korsanlarının koddaki zayıflıklardan yararlanmasını ve şüphelenmeyen yatırımcılardan para çalmasını zorlaştırdı.

Cardano, kapsamlı bir şekilde test edilmiş bir blok zincirine sahip birkaç madeni paradan biridir. Bu, onu diğer birçok kripto paradan daha güvenilir kılar çünkü henüz hatalı kodlama veya algoritmalar nedeniyle herhangi bir büyük güvenlik ihlali veya hack'leme yaşamamışlardır.

Cardano'nun Avantajları

Cardano, bir hisse kanıtı algoritması olan Ouroboros adlı oldukça gelişmiş bir algoritma kullandığı için diğer kripto para birimleri üzerinde rekabet avantajına sahiptir. 3. nesil blok zinciri teknolojisi, daha iyi yük dengeleme ve teşvik mekanizmaları aracılığıyla kullanıcıları için daha fazla işlem, daha yüksek hız ve gizlilik sağlar. Cardano'nun sahip olduğu bir diğer avantaj, tek bir merkezi otoritenin tüm fonları kontrol etmesine izin veren hazine sistemidir. Bu, dış kaynaklardan gelebilecek herhangi bir yolsuzluk riskini ortadan kaldırırken, aynı zamanda işletmeler için kullandıklarında maliyetlerini azaltır.

Cardano'nun Dezavantajları

Cardano'nun sahip olduğu birkaç dezavantajdan bahsedeceğim, ama önce neden bu kadar savunmasız olduğundan bahsedelim.
Cardano, Ethereum, Bitcoin veya Litecoin gibi diğer kripto para birimleri kadar merkezi değildir çünkü iş kanıtı konsensüs algoritması kullanmaz. Bunun yerine bir Ouroboros hisse kanıtı algoritması kullanır. Bu, yalnızca bir avuç insanın ağı kontrol edebileceği ve tüm kullanıcılar için karar verebileceği anlamına gelir. Bu, kripto varlıkları, fikir birliği ve kontrol için farklı algoritmalara dayandıkları için ademi merkeziyetçilik ilkelerine dayanan geleneksel yazılım çözümlerinden daha merkezi hale getirir.
Bazı yatırımcılar, işlemlerle ilgili ücretlerin çok yüksek olduğu konusundaki endişelerini dile getirdiler. Ayrıca, işlemleri işlemek için diğer kripto para birimlerinden daha yavaştır. Cardano'ya yatırım yapıp yapmamaya karar verirken bunlar önemli faktörlerdir.

Cardano'nun bazı dezavantajları olsa da, daha fazla insanın varlığından haberdar olması ve onu birincil para birimi olarak kullanması nedeniyle gelecekte büyüme potansiyeli hala çok yüksek.

Cardano (ADA) yorum, grafik, ve detaylı analizlerini incelemek için sitemize üye olabilir yada sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

 

Biçim Seçme
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Quiz yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
Liste
Klasik internet listicles
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi