Bitcoin Cash kripto para değeri: $610.60.

Bitcoin Cash piyasa değeri $11.53 B. Şuan ki değeri ise $610.60. Son 24 saat içinde ki kar/zarar oranı 0.38% yukarı. Bitcoin Cash BCH kripto para coin ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alış - Satış Bitcoin Cash linkine tıklayarak ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanın.


Alış-satış Bitcoin Cash
 • Bitcoin-Cash
  Bitcoin Cash (BCH)
 • Canlı Fiyat
  $610.60
 • 24s %
  0.38%
 • Piyasa Değeri
  $11.53 B
 • Hacim
  $8.03 B
 • Mevcut Tedarik
  18.88 M BCH
 • Rütbe
  19

Miktarı Girin
Kaynak Birim
Hedef Birim

10 Bitcoin Cash (BCH)
=
6,106.00USD

Chart Loading
Grafik yükleniyor ...
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Bitcoin Cash kripto para değeri: $610.60.

Bu Makalemizde Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin Cash arasındaki fark nedir? bitcoin cash avantajları Nelerdir? Gibi konulara rehber olmaya çalışacağız.

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash, Ağustos 2017'de oluşturulan bir Bitcoin hard fork'udur. İki coin, fork zamanına kadar ortak bir işlem geçmişini paylaşır. O zamandan beri Bitcoin Cash, kendi piyasa fiyatına sahip bağımsız bir para birimi oldu. Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin'in daha önce sahip olduğu sorunları düzeltmeyi amaçlayan bir Bitcoin hard fork'udur. Bu sorunlardan biri artan işlem maliyetiydi. Bitcoin Cash tarafından önerilen bu sorunun çözümü hard fork oldu.

Bitcoin Cash, Bitcoin'den ayrılan bir kripto para birimidir. Bitcoin blok zinciri ağına yapılan bir güncelleme ile oluşturulurlar. Bu güncelleme 1 Ağustos'ta yapıldı ve blokların boyutunu iki katına çıkardı, bu da bir kerede daha fazla işlemin gerçekleşmesine ve dolayısıyla daha düşük işlem ücretine izin verdi.

Bitcoin Cash oluşturulduktan sonra, ilk zamanlarında tüm kripto borsalarında üçüncü en yüksek işlem hacmine sahipti ve dünyanın en büyük altcoin olarak Ethereum'u geride bıraktı.

Bitcoin Cash arasındaki fark nedir?

Hem Bch Coin hem de Bitcoin, gelişmekte olan bir dijital ekonominin parçasıdır, bu nedenle yatırım yapma veya ticaret yapma konusunda sağlam kararlar almak için farklılıklarını ve ikisinin nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.

Bch Coin ve Bitcoin arasındaki temel fark, Bch Coin'in 8MB blok boyutu sınırına sahip olması, Bitcoin'in ise 1MB blok boyutu sınırına sahip olmasıdır. Bu, işlemlerin şu adreste işlendiği anlamına gelir:

Bitcoin Cash veya BCH, eşler arası bir dijital para birimi biçimidir. Blok zincirindeki bir çatalın sonucudur. Bitcoin Cash, bitcoin'in hızını artırmanın yanı sıra işlenmeyi bekleyen işlemler için daha fazla kapasite sağlamak amacıyla oluşturuldu.

Bitcoin Cash, bitcoin'in hızını artırmanın yanı sıra işlenmeyi bekleyen işlemler için daha fazla kapasite sağlamak amacıyla oluşturuldu.

Bitcoin Cash bir kripto para birimidir. Bitcoin çatalının bir sonucu olarak 1 Ağustos 2017'de oluşturuldu. Bitcoin Cash, ödemelerin bir aracı olmadan doğrudan bir taraftan diğerine gönderilmesine izin veren eşler arası bir elektronik nakit sistemidir.

Bitcoin Cash'in Bitcoin'den bazı önemli farklılıkları vardır.

- 1mb yerine 8mb blok boyutuna sahiptir.

- Farklı madencilik zorluk kuralları ile çalışmaktadır.

- Varsayılan olarak yeniden oynatma koruması etkindir; bu, bir zincirdeki işlemlerin diğer zincir için geçersiz olacağı ve bunun tersi anlamına gelir.

Bch ne zaman kuruldu? Bch Kim tarfından kuruldu?

Bitcoin Cash protokolü, Ağustos 2017'de piyasaya sürülen Bitcoin Core'un bir çatalıdır. Protokol, bitcoin tarafından kullanılandan farklı kurallara sahip alternatif bir blok zinciri oluşturur. Yeni yazılım, kendi benzersiz piyasa değerine sahip ayrı bir kripto para birimi olarak çalışacak. BCH, çok tanınmış ve yetenekli bir kişi olan Satoshi Nakamoto tarafından kuruldu.

bitcoin cash avantajları Nelerdir?

Bitcoin Cash'in ilk avantajı, blockchain işlemlerini tamamlamanın gerçekten hızlı olmasıdır. Bunun nedeni, blokların bitcoin bloklarından daha fazla veri içermesi ve madenciliğinin daha kolay olmasıdır. Ayrıca işlem ücretlerinin Bitcoin'den daha düşük olduğu anlamına gelir.

Bitcoin Cash'in ikinci avantajı, daha büyük bir blok boyutuna sahip olmasıdır; bu, her bloğa daha fazla işlemin dahil edilebileceği anlamına gelir, bu da onaylar için bekleme süresini çok daha kısa hale getirir. Ayrıca Bitcoin ile karşılaştırıldığında işlem ücretlerini ve madencilik zorluk seviyesini düşürür."

Bitcoin Cash'in dezavantajları:

- Bitcoin'deki blok boyutu sınırı 1 MB'dir ve bu da işlem ücretlerinin artmasına ve onay sürelerinin düşmesine neden olabilir

- Ortalama işlem ücreti 20$ kadar yüksek olabilir

- Aynı zamanda biraz merkezileşmiştir; pek çok madencinin bitcoin cash madenciliğine erişimi yoktur, bu da az sayıda kişinin geleceği ve geleceği üzerinde kontrol sahibi olduğu anlamına gelir.

- aydınlatma ağı ve atom takasları gibi orijinal Bitcoin ağı kadar çok özelliğe sahip olmamasıdır.


Bitcoin Cash Tahminleri

BCH'nin fiyatı, varlığının kısa tarihinde oldukça değişken olmuştur ve aynı zamanda pompala ve boşalt planları gibi manipülasyona da yatkındır.

Bitcoin nakit tahminleri, gelecekte onu etkileyebilecek birçok farklı faktör nedeniyle büyük ölçüde değişir; Bununla birlikte, Bitcoin Cash ile ne olacağına dair genel olarak iki görüş vardır:

Bitcoin Cash, banka veya kredi kartı şirketi gibi bir aracıya ihtiyaç duymayan, eşler arası bir elektronik nakit sistemidir (P2PECS). Paranın evriminde bir sonraki adım olan bir kripto para birimidir.

Bitcoin nakit tahminleri, piyasa değerinin nasıl büyüdüğüne ve kendisini baskın bir kripto para birimi olarak kurup kuramayacağına dayanmaktadır. Bitcoin Cash tahminleri ayrıca günlük gönderilen işlem sayısına da dayanmaktadır.

Bitcoin Cash Nasıl satın alınır?

Dijital para birimi değişimi, ATM veya eşler arası ticaret dahil olmak üzere Bitcoin Cash satın almanın birkaç yolu vardır.

Bitcoin Cash satın almanın en yaygın yolu dijital para birimi değişimi kullanmaktır. Çevrimiçi bir borsada bir hesap oluşturmanız ve platforma para aktarmanız gerekecek. Bu borsalardan bazıları, kullanıcılara PayPal veya kredi kartı ile bitcoin satın alma seçeneği sunar, ancak bu, diğer yollardan daha pahalı olabilir.

Aşağıda, Bitcoin Cash'in nasıl satın alınacağına dair adım adım bir kılavuz bulunmaktadır.

1) Kripto Para Borsalarından birinde hesap açın yada bir değişim platformunda bir cüzdan oluşturun.

2) Banka kartınız veya banka havalesi yoluyla cüzdanınıza ABD Doları yatırın.

3) Bittrex'e gidin ve USD ile Bitcoin Cash satın alın

Bitcoin Cash (Bch) yorum, grafik ve analizlerine ulaşmak için sitemize üye olup detaylı  şekilde inceleyebilirsiniz.

 

Biçim Seçme
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Quiz yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
Liste
Klasik internet listicles
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi