Bitcoin kripto para değeri: $62,857.00.

Bitcoin piyasa değeri $1,175.69 B. Şuan ki değeri ise $62,857.00. Son 24 saat içinde ki kar/zarar oranı 0.96% yukarı. Bitcoin BTC kripto para coin ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alış - Satış Bitcoin linkine tıklayarak ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanın.


Alış-satış Bitcoin
 • Bitcoin
  Bitcoin (BTC)
 • Canlı Fiyat
  $62,857.00
 • 24s %
  0.96%
 • Piyasa Değeri
  $1,175.69 B
 • Hacim
  $40.25 B
 • Mevcut Tedarik
  18.85 M BTC
 • Rütbe
  1

Miktarı Girin
Kaynak Birim
Hedef Birim

10 Bitcoin (BTC)
=
628,570.00USD

Chart Loading
Grafik yükleniyor ...
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Bitcoin kripto para değeri: $62,857.00.

Bitcoin Nedir?
Bitcoin Nedir?

Bitcoin, bir merkez bankasına bağlı olmayan ve dünya çapında mal ve hizmet satın almak için kullanılabilen dijital bir para birimidir. 2009 yılında Satoshi Nakamoto takma adı altında bilinmeyen bir kişi veya bir grup kişi tarafından oluşturuldu. İşlemler, merkezi bir otoriteye dayanmadan bireyler arasında güvenli işlemlere izin veren genel-özel anahtar kriptografisi kullanılarak yapılır.

Bitcoin, hedeflerine ulaşmak için merkezi olmayan teknikler kullanır, bu nedenle her işlemin açık bir bilgisayar ağı tarafından doğrulanması gerekir. Bu, sizinle bitcoin ödemelerini kabul eden herhangi biri arasında işlemleri yönetmeye veya ödemeleri işleme koymaya dahil olan hiçbir banka veya başka aracı olmadığı anlamına gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeni Çıkan Kripto Paralar
Bitcoin satın almanın üç ana yolu vardır:
 • Bir kripto para borsasından satın alarak
 • Bitcoin madenciliği yapılarak

Bitcoin Satın Alma ve Transfer Etme

Bitcoin satın almak için, tıpkı hisse senedi ticaretinde olduğu gibi, bir çevrimiçi borsa veya komisyoncu ile bir cüzdan ve hesaba ihtiyacınız olacak. Ayrıca uluslararası transferleri kabul eden bir banka hesabınız olmalıdır.

Bitcoin satın almak için en popüler yer, kullanıcıların banka hesaplarını veya kredi kartlarını sisteme bağlayarak bitcoin satın almalarını sağlayan kripto para borsalarıdır. Günümüzde çoğu insan Bitcoin’i, Paribu, BtcTurk, Gate.io, okex, ve binance gibi bitcoin borsalarından satın alıyor Bu borsalarda Bitcoin'e yatırabileceğiniz minimum miktar borsadan borsaya değişir.

Gönderen ve alıcı olan iki anahtarı kullanan açık anahtarlı şifrelemedir: herkesin bildiği açık anahtar ve yalnızca sahibinin bildiği özel anahtar. Başkasına para göndermek istediğiniz Bitcoin adresi ve size transfer olduğunda vereceğiniz açık anahtarınızdır. Özel anahtarınız, geçerli olmaları ve ağ düğümleri tarafından onaylanabilmeleri için işlemlerin imzalanması için kullanılır.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?
Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği nasıl yapılır?

Bitcoin, dünyanın her yerinde bilgisayarlar çalıştıran insanlar ve giderek daha fazla işletme tarafından yaratılan veya "çıkarılan" bir dijital "para birimi" biçimidir. Bitcoin, madencilik adı verilen çevrimiçi bir süreçle üretilebilir veya madenciliği yapılabilir.

Bu süreçte bilgisayarlar karmaşık matematik problemlerini çözmek için kullanılır ve çalışmaları için Bitcoin ile ödüllendirilir. Madencilik süreci aynı zamanda yeni işlemlerin doğrulanmasına ve şimdiye kadar gerçekleştirilen tüm Bitcoin işlemlerinin halka açık bir defteri olan blok zincirine eklenmesine izin verir.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

 

Biçim Seçme
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Quiz yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
Liste
Klasik internet listicles
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi