Dogecoin kripto para değeri: $0.2461.

Dogecoin piyasa değeri $32.56 B. Şuan ki değeri ise $0.2461. Son 24 saat içinde ki kar/zarar oranı -4.38% aşağı. Dogecoin DOGE kripto para coin ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alış - Satış Dogecoin linkine tıklayarak ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanın.


Alış-satış Dogecoin
 • Dogecoin
  Dogecoin (DOGE)
 • Canlı Fiyat
  $0.2461
 • 24s %
  -4.38%
 • Piyasa Değeri
  $32.56 B
 • Hacim
  $2.25 B
 • Mevcut Tedarik
  131.76 B DOGE
 • Rütbe
  10

Miktarı Girin
Kaynak Birim
Hedef Birim

10 Dogecoin (DOGE)
=
2.474USD

Chart Loading
Grafik yükleniyor ...
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri
No technical data available for this coin

Dogecoin kripto para değeri: $0.2461.

Kripto Paralar dünyasındaki en popüler kripto parası haline gelen DogeCoin hakkında merak ettiğiniz Dogecoin nedir ? Dogecoin Nasıl Satın Alınır? Dogecoin geleceği? ve Dogecoin ile Elon musk arasındaki ilişki nedir? gibi sorularınıza rehber olmaya çalışacağız.

Dogecoin nedir ?

Dogecoin, 2013 yılında "şaka para birimi" olarak tanıtılan bir kripto para birimidir.

Dogecoin, Scrypt algoritmasını kullanır ve Aralık 2013'te, Bitcoin'den daha geniş bir demografiye ulaşabilecek eğlenceli bir kripto para birimi yaratmayı uman Portland, Oregon'dan programcı Billy Markus tarafından tanıtıldı.

Dogecoin, dünya çapında Shiba Inus tarafından tercih edilen, açık kaynaklı bir eşler arası kripto para birimidir.

Dogecoin, merkezi olmayan, eşler arası bir dijital para birimidir. 8 Aralık 2013'te "şaka para birimi" olarak tanıtıldı. O zamandan beri, Dogecoin'in değeri hızla büyüdü ve Ocak 2014'te 60 milyon dolarlık bir sermayeye ulaştı.

Dogecoin, diğer kripto para birimleri gibi, işlemleri güvence altına almak ve yeni birimlerin oluşturulmasını kontrol etmek için kriptografi kullanır. Ayrıca, bilgisayar gücüyle yapılan işlemleri doğrulamak için madencileri yeni paralarla ödüllendiren kazanım sistemi de kullanıyorlar. Portland, Oregon'dan Billy Markus ve Sidney, Avustralya'dan Jackson Palmer tarafından Bitcoin kripto para biriminin bir parodisi olarak oluşturulmuştur.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Dogecoin'leri Türkiye’de yerlli borsalarda, diğer kripto para birimlerini veya ABD doları gibi fiyat para birimlerini kullanarak satın alabilirsiniz. Dogecoin'i ABD doları ile satın almak için önce istediğiniz para birimiyle Bitcoin satın almanız ve ardından bir değişim hizmeti kullanarak bu Bitcoin'i istediğiniz kripto para birimine dönüştürmeniz gerekir.

Dogecoin, çevrimiçi ürün satın almak için kullanılabilen bir kripto para birimidir. Şu anda Dogecoin satın almanın birkaç yolu var, ancak bazıları zaman ve çaba gerektiriyor.

Bazı Dogecoin'leri elde etmenin üç ana yolu vardır: onları bir borsadan satın almak; onları kendin madencilik yaparak buradan kazanç elde edebilirsiniz. Dogecoin satın almanın en hızlı yolu, para birimini mevcut piyasa değerinden alıp satmanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir borsa kullanmaktır.

Dogecoin, Litecoin tabanlı alternatif bir kripto para birimidir. Diğer kripto para birimleri gibi, Dogecoin'in de madeni paralarınızı saklamak için kullanabileceğiniz kendi cüzdanı vardır.

Dogecoin satın almanın ilk adımı, cüzdan uygulamasını web sitesinden indirip cihazınıza yüklemektir. Windows, Mac OSX, Linux, Android ve iOS cihazları için cüzdan indirebilirsiniz.

Dogecoin satın almanın bir sonraki adımı, onları nereden satın alacağınıza karar vermektir: Onları bir şahıs veya döviz borsasından satın alabilirsiniz. Bunlar Paribu, Gate.io, Binance, BTCTURK vb sitelerdir. Bir kişiyle satın almaya karar verirseniz, çevrimiçi bir arama yapın ve anlaşma hakkında onlara ulaşın. Bir döviz borsasından geçiyorsanız, yerel para biriminizi kabul eden ve yüksek Dogecoin işlem hacmine sahip bir tane bulunve satın alın.

Dogecoin satın almak istiyorsanız, bunu bir kripto para birimi değişimi, yerel Bitcoin satıcıları aracılığıyla yapabilir veya P2P (eşler arası) ticaret platformlarını kullanabilirsiniz.

Birçok kişi Dogecoin'i nereden satın alabileceğini merak ediyor. Üç ana yol vardır:

 1. Bir kripto para borsası aracılığıyla (Paribu, Gate.io, Binance, BTCTURK vb);
 2. Yerel Bitcoin satıcıları aracılığıyla; veya
 3. P2P (eşler arası) ticaret platformlarını kullanın

Dogecoin ne zaman 1 Dolar olur?

Dogecoin'in ne zaman 1$ olacağını merak ediyorsanız, daha yaygın hale geldiğinde ve daha fazla insan onu kullanmaya başladığında olacaktır. Dogecoinlerin arzı sınırsızdır, bu nedenle insanlar onları kullanmaya devam ettiği sürece değer artmaya devam edecektir.

Her gün bize en çok sorulan soru bu. Bu sorunun cevabı kolay değil ve Dogecoin'in herhangi bir noktada 1 doları bulacağı kesin değil.

Hala Dogecoin satın almak isteyen ancak sınırlı arz nedeniyle alamayan birçok insan olduğundan, Dogecoin yakın gelecekte değer kazanmaya devam edecek. 1 dolara ulaşıp ulaşmayacağından emin değiliz, ancak zaman geçtikçe daha olası görünüyor.

Bu makalenin, Dogecoin'in ne zaman 1$'a ulaşabileceğiyle ilgili sorunuzu yanıtlamanıza yardımcı olduğunu umuyoruz!

Dogecoin geleceği?

Moolah'ın kurucusu Alex Green, "Dogecoin ile başka bir coin ile yapılamayacak bir şey olduğunu düşünmüyorum" dedi. "Dogecoin'in geleceğini de diğer belli başlı Kripto Paralar gibi bu piayasada olmasını için sınırlayacak bir neden görünmüyor.

Bitcoin 2008 yılında piyasaya sürüldü ve günde birkaç yüz bin işlemle şimdiye kadarki en popüler dijital para birimi oldu. Bitcoin'in popülaritesinin faktörlerinden biri, sabit bir arza sahip olmasıdır. Çıkarılabilecek maksimum Bitcoin miktarı, 2140 yılına kadar çıkarılması beklenen 21 milyon jetondur.

Ancak Dogecoin'in sabit bir miktarı yok ve Bitcoin'den farklı olarak kaç tane madeni paranın çıkarılabileceği konusunda bir sınır yok gibi görünüyor. Sonuç olarak, daha fazla madeni para çıkarılıp dolaşıma girdikçe enflasyonun oluşması ve zaman içinde Dogecoin'in değerini etkilemesi mümkün değildir.

Dogecoin kaç TL olur?

Dogecoin'in piyasa değeri, 2013'teki piyasaya çıkış tarihinden bu yana yıllar içinde istikrarlı bir şekilde artıyor ve şu anki 1 DOGE jeton değeri Mart 2018 itibariyle 0,0063 ABD Doları değerinde.

2018 itibariyle, bir Dogecoin yaklaşık 0,001402 USD veya 0,00000098 BTC (Bitcoin) değerindedir.

2021 Yılında ise 0,70 USD yani 5,80TL ye yaklaşmış daha sonra düşüşe geçmiştir. Dogecoin kaç TL olur cevabına çoğu uzmanlar 1Usd yi geçeceğiniz söylemektedir. Yine de sınırsız olan bu kripto paraya şüpheyle yaklaşmakta fayda var.

Dogecoin Elon Musk ilişkisi?

Elon Musk, bir dizi farklı nedenden dolayı manşetlerde yer aldı, ancak Elon Musk ve Dogecoin'in ortak noktada buluşturan bu nedenler nelerdir?

İster inanın ister inanmayın, Elon Musk, Dogecoin'in hevesli bir destekçisidir. Dogecoin’in babası olarak tabir edilen Elon Musk Aralık 2018'de, "Doge gelecek yıllarda en çok sevdiğim coin olabilir. Gayet havalı. Doge,O yıl 2 milyar USD piyasa değerine ulaştı" yazan bir tweet yayınladı.

2013 yılından bu yana kripto para birimi Dogecoin'in bir hayranı, parayı Mars'a göndermek için Reddit'te bir kampanya başlattı. Kampanyada Elon Musk'tan bahsedilmişti ve adının kurgusal kripto para birimiyle bağlantılı olarak kullanılmasını komik buldu. Ama daha sonra yüksek miktarda döğe alıp zaman zaman aralıklarla şaşırtıcı ve piyasayı etkileyici Tweetler atarak bazı insanlardan övgü bazılarından ise büyük eleştiri toplamıştır.

Elon Musk, Dogecoin'e dahil olmasa da, buna olumlu bakıyor ve internet topluluklarının kolektif gücünün bir işareti olarak görüyor. Son tweetlerinden birinde paylaştığı görselde dogecoin’in 1USD olacağını işaret etmiştir.

 

Sizler de Dogecoin ve diğer kripto para yorumlarına ulaşıp değerlendirmelerinizi yapmak için sitemize üye olabilirsiniz.

 

 

 

 

Biçim Seçme
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Quiz yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
Liste
Klasik internet listicles
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi