Polkadot kripto para değeri: $40.52.

Polkadot piyasa değeri $42.31 B. Şuan ki değeri ise $40.52. Son 24 saat içinde ki kar/zarar oranı -1.55% aşağı. Polkadot DOT kripto para coin ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alış - Satış Polkadot linkine tıklayarak ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanın.


Alış-satış Polkadot
 • Polkadot
  Polkadot (DOT)
 • Canlı Fiyat
  $40.52
 • 24s %
  -1.55%
 • Piyasa Değeri
  $42.31 B
 • Hacim
  $1.29 B
 • Mevcut Tedarik
  1.04 B DOT
 • Rütbe
  8

  Miktarı Girin
  Kaynak Birim
  Hedef Birim

  10 Polkadot (DOT)
  =
  405.20USD

  Chart Loading
  Grafik yükleniyor ...
  Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri
  No technical data available for this coin

  Polkadot kripto para değeri: $40.52.

  Makalemizde Polkadot Coin Nedir? Polkadot kimin?  Polkadot Güvenli mi?  Soruların cevaplarını bulacaksınız.

  Polkadot Coin Nedir?

  Polka Dot Coin, daha güvenli bir ticaret yolu sunan merkezi olmayan bir borsaya sahip bir kripto para birimidir.

  Polkadot ağı, belirli hizmetler sağlamak için daha geniş Polkadot ekosistemine entegre edilebilen bireysel blok zincirleri olan Parachain'lerden oluşur. Parachainler, merkezi olmayan uygulamalar (DApp'ler) olarak çalıştırılır ve küresel topluluğun herhangi bir üyesi tarafından geliştirilebilir.

  Polkadot, blok zincirler arasında birlikte çalışmayı sağlamak için tasarlanmış yeni bir blok zinciri platformudur.

  Polkadot, iki farklı jeton, DOT ve POLKAS tarafından desteklenecek. DOT'lar, polka ağını yönetmek için kullanılacak jetonlardır.

  POLKAS, Polkadot yönetişimi içinde oylama gücüyle değiştirilebilen yönetişim belirteçleridir.

  Polkadot madeni para, dünyanın blok zincirlerini birbirine bağlamak için tasarlanmış bir kripto para birimidir. Buradaki öncül, bir organizasyon yürütüyorsanız ancak başka bir organizasyonla işbirliği yapmak istiyorsanız, o zaman organizasyonlarınızın her biri için farklı bir blok zincirine sahip olmanız gerekir, ancak bu pahalı olacaktır.

  Bu kripto para birimi, her blok zincirinin birbiriyle iletişim kurabilmesi ve hepsinin Polkadot aracılığıyla birbirine bağlanması için tasarlanmıştır.

  Polkadot, zincirler arası işlemlere ve akıllı sözleşme uygulamasına izin vermek için tüm blok zincirlerini aynı merkezi olmayan ağ üzerinde bağlamayı planlıyor. Bu aynı zamanda, hepsinin birbiriyle paylaşmasına ve etkileşime girmesine izin vererek çeşitli zincirler arasında veri parçalanmasını azaltma etkisine sahip olacaktır.Yavaş işlem sürelerine ve yüksek ağ ücretlerine neden olan, ağlarının defterlerine her bir işlemi kaydeden blok zincirleri nedeniyle ölçekleme zorlukları yaşayan Bitcoin ve Ethereum gibi mevcut protokollerin sınırlamaları; Polkadot, zincirler arasında fikir birliğine izin veren ortak bir güvenlik mekanizması kullanırken farklı zincirler arasında işlemlerin paralel olarak işlenmesine izin verecek.

  Polkadot kimin?

  Polkadot, Ethereum'un eski CTO'su Gavin Wood tarafından kuruldu.

  Bir anlamda Polkadot, Ethereum'un ölçeklenebilirliğe cevabıdır. Çeşitli blok zincirlerinin birbirleriyle iletişim kurmasına ve "parachainler" şeklinde bilgi alışverişinde bulunmasına izin veren heterojen bir çoklu zincir olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, farklı blok zincirlerinin birlikte çalışmasına ve mevcut ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmesine olanak tanır.

  Wood aynı zamanda Parity Ethereum istemcisinin ve Ethereum ekosistemindeki diğer çeşitli projelerin arkasındaki şirket olan Parity'nin arkasındaki kuruculardan biridir.

  Polkadot, 2017 yılında Dr. Gavin Wood tarafından kurulmuştur.

  Polkadot, Dr. Gavin Wood ve yardımcı yazar Dr. Subhro Roy'un yanı sıra Wood'un şirketi Parity Technologies Ltd tarafından "Blockchains için Güvenli Ölçeklendirme Çözümü" başlıklı makalede önerilen yeni bir blok zinciri teknolojisidir.

  Polkadot Coin Geleceği

  Polkadot, en tanınmış kripto para yatırımcılarından bazılarından zaten destek aldığı için gelecek için güçlü bir potansiyele sahip.

  Etkileyici bir ekip ve danışma kurulu ile birleşen projenin sadeliği, Polkadot'u günümüzün gelişen peyzajında oldukça uygulanabilir bir proje haline getiriyor.

  Bunların hepsinin spekülatif ifadeler olduğunu ve gelecekte ne olacağına dair net bir gösterge olmadığını belirtmek önemlidir.

  Polkadot Coin, Bitcoin ve Ethereum'u rahatsız eden ölçeklenebilirlik sorunlarını çözecek yeni bir blok zinciri ağıdır.

  Polkadot, merkezi bir parti tarafından kontrol edilmeyen röle işlevleri sayesinde her bir ağın diğerleriyle iletişim kurabildiği bir "ağlar ağı" olarak düşünülebilir. Bu, Polkadot'un blok zincirinin Ethereum, Bitcoin ve diğer blok zincirlerinin yanı sıra geleneksel BT sistemleriyle iletişim kurmasını sağlar

  Polkadot nasıl alınır?

  Polkadot coin satın almak için bitcoin satın almanız gerekir. Bitcoin'leriniz olduğunda, onları Polkadot'a dönüştürebilirsiniz.

  İlk adım, istediğiniz para birimi için bitcoin satın almaktır. En kolay yollardan biri, bir bitcoin ATM veya Gate.io, Poloniex veya Bitfinex gibi kripto borsası kullanmaktır.

  Fiat para biriminizi Bitcoin ile değiştirdikten sonra Shapeshift'e gidin ve onu DOT'a (Polkadot) dönüştürün.

  Polkadot Güvenli mi?

  Polkadot, %51 saldırısına karşı koruma sağlayan yeni bir blok zinciri teknolojisidir. %51 saldırısında, bir grup saldırgan (madenciler) bir ağdaki toplam madencilik gücünün %50'sinden fazlasına sahiptir. Daha fazla blok mayınlandıkça, bu saldırganlar geçmişi yeniden yazmaya başlayabilir ve neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar verme konusunda çoğunluk gücüne sahip oldukları için sahtekarlıkları tespit etmek zorlaşır.

  Polkadot, birbiriyle senkronize olan birden fazla zincire sahiptir. Bir saldırganın herhangi bir zamanda birden fazla zincir alamayacağı şekilde senkronize ederek %51 saldırısına karşı nihai koruma sağlar.

  Polkadot'un güvenliğini tartışmadan önce Polkadot'un ne olduğunu anlamak önemlidir. Kısacası Polkadot, blockchain ağlarını birlikte çalışabilir hale getirmek için tasarlanmış bir protokoldür.

  Polkadot'un güvenli olup olmadığı konusunda şüpheci olan birçok insan var çünkü Parity Technologies tarafından Temmuz 2017'de saldırıya uğradı ve 150 milyon dolar değerinde ether kaybına neden oldu. Bununla birlikte, bu endişe, Parity Technologies'in saldırının gerçekleşmesinden bu yana güvenlik önlemlerini büyük ölçüde değiştirdiğini anlayarak hafifletilebilir.

  Polkadot yorum ve Polkadot Gafiklerine sitemizden detaylı bakabilirsiniz.

  Biçim Seçme
  Kişilik testi
  Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
  Quiz yarışması
  Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
  Anket
  Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
  Liste
  Klasik internet listicles
  Listeyi Aç
  Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
  Video
  Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
  Ses
  Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
  Resim
  Fotoğraf veya GIF
  Gif
  GIF biçimi