Ethereum kripto para değeri: $3,801.66.

Ethereum piyasa değeri $448.60 B. Şuan ki değeri ise $3,801.66. Son 24 saat içinde ki kar/zarar oranı 1.01% yukarı. Ethereum ETH kripto para coin ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alış - Satış Ethereum linkine tıklayarak ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanın.


Alış-satış Ethereum
 • Ethereum
  Ethereum (ETH)
 • Canlı Fiyat
  $3,801.66
 • 24s %
  1.01%
 • Piyasa Değeri
  $448.60 B
 • Hacim
  $17.84 B
 • Mevcut Tedarik
  117.99 M ETH
 • Rütbe
  2

Miktarı Girin
Kaynak Birim
Hedef Birim

10 Ethereum (ETH)
=
38,046.80USD

Chart Loading
Grafik yükleniyor ...
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Ethereum kripto para değeri: $3,801.66.

Ethereum Nedir?
Ethereum Nedir?

Ethereum, akıllı sözleşme işlevselliğine sahip açık kaynaklı, halka açık, blok zinciri tabanlı dağıtılmış bir bilgi işlem platformudur.
Ethereum, geliştiricilerin daha karmaşık ve karmaşık uygulamalar yazmasına olanak tanıyan kendi yerleşik komut dosyası diline sahiptir. Ethereum, oy hakları, alan adları, finansal borsalar gibi hemen hemen her şeyi kodlamak, merkezi olmayan hale getirmek, güvence altına almak ve ticaret yapmak için kullanılabilir.

Ethereum'un para birimi etheri (ETH), Bitcoin gibi çıkarılır. Bununla birlikte, popülerliğinin hızla artması nedeniyle 2017'den itibaren bir grafik kartında madencilik yapmak için Bitcoin'den daha karlı bir olmasıyla yapılmış kripto para birimidir.

Ethereum ayrıca akıllı sözleşmeler adı verilen araçlarla bir platform gibi hareket etme yeteneğine de sahiptir. Bu sözleşmeler, var oldukları yerde blok zincirinde şeffaf olmaya devam ederken otomatik olarak yürütülen iki taraf arasındaki anlaşmalardır. Bu, siparişe dahil olan üçüncü bir tarafa ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ethereum Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ethereum Ne için Kullanılabilir?

Ethereum, akıllı sözleşme işlevselliğine sahip açık kaynaklı, halka açık, blok zinciri tabanlı dağıtılmış bir bilgi işlem platformudur. Ethereum Sanal Makinesi (EVM) olarak bilinen merkezi olmayan bir Turing eksiksiz sanal makine sağlar. EVM, uluslararası bir ortak düğüm ağı kullanarak komut dosyalarını yürütebilir. Ethereum ayrıca "ether" adı verilen kendi kripto para birimi belirtecine sahiptir.
Herkes, belirlenen kurallara uygun olarak Ethereum platformunda yeni bir uygulama oluşturabilir veya mevcut uygulamaları kullanabilir. Örneğin, Ether'in gelecekteki fiyatı hakkındaki inançlarınıza dayalı olarak Ether'i dağıtmak üzere programlanmış bir uygulama oluşturmak isteyebilirsiniz.
Ethereum blok zinciri, üzerinde gerçekleşen her işlemi kaydeder ve bu verileri "blockchain" adı verilen global defterinde saklar. Blok zincirler, ağın her bir düğümünde depolanır ve özel yazılım programları aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurar.

Ethereum'un birincil işlevlerinden biri, para birimi olarak kullanılmasıdır. Kabul eden mağazalarda mal alıp satmak, üniversite öğrenim ücretini ödemek ve hatta hayır kurumlarına bağış yapmak için kullanılabilir. Ether'i kabul eden bir mağazanın her tür para birimini alması gerekmediğinden, kullanımının bazı sınırlamaları vardır.

Ethereum, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi ve en kapsamlı kullanım durumuna sahip olanıdır. Ethereum'da iki tür hesap vardır:

 • Harici olarak sahip olunan hesaplar (EOA'lar) veya harici olarak kontrol edilen hesaplar (ECA'lar): Bunlar, kendiniz hakkında herhangi bir bilgi vermek zorunda kalmadan diğer insanlardan para gönderip alabileceğiniz geleneksel bir bankadaki bir hesap gibi çalışır.
 • Sözleşme hesapları veya sözleşmeler: Bu, Ethereum blok zincirinde yürütülen ve kaydedilen taraflar arasında bir anlaşma oluşturan bir kod koleksiyonudur. Akıllı bir sözleşmeye programlanmış sözleşme hesapları arasında Ether göndermek için herhangi bir ücret alınmaz, ancak dijital imzalar veya harici veri beslemelerini içeren işlemler gibi bir işlem içeriyorsa maliyetler tahakkuk edecektir.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Biçim Seçme
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Quiz yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
Liste
Klasik internet listicles
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi