Chainlink kripto para değeri: $25.77.

Chainlink piyasa değeri $11.88 B. Şuan ki değeri ise $25.77. Son 24 saat içinde ki kar/zarar oranı -0.44% aşağı. Chainlink LINK kripto para coin ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alış - Satış Chainlink linkine tıklayarak ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanın.


Alış-satış Chainlink
 • Chainlink
  Chainlink (LINK)
 • Canlı Fiyat
 • 24s %
  -0.44%
 • Piyasa Değeri
  $11.88 B
 • Hacim
  $666.24 M
 • Mevcut Tedarik
  459.51 M LINK
 • Rütbe
  18

Miktarı Girin
Kaynak Birim
Hedef Birim

10 Chainlink (LINK)
=
257.70USD

Chart Loading
Grafik yükleniyor ...
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri
No technical data available for this coin

Chainlink kripto para değeri: $25.77.

Bu makalemizde Chainlink Coin nedir? Chainlink hangi ülkenin ? Chainlink Kurucusu kimdir? Chainlik Avantaşları şunlardır? Nelerdir gibi soruların cevaplarını arayacağız.


Chainlink Coin nedir?

Chainlink, farklı blockchain ağlarını aralarında bir köprü görevi görerek birbirine bağlama sorununu çözmeyi amaçlıyor. Chainlink Network, bir blok zincirindeki akıllı sözleşmelerin, API'ler, banka ödemeleri ve daha fazlası gibi zincir dışı kaynaklar dahil olmak üzere diğer blok zincirlerindeki harici veri noktalarıyla güvenli bir şekilde iletişim kurmasına izin verecektir.

Chainlink, şu anda blok zincirlerinin tek başına ele alması imkansız olan büyük ve karmaşık sistemlerin karmaşıklığını ve ölçeğini ele almak için özel olarak tasarlanmıştır.

Chainlink, akıllı sözleşmeleri farklı blok zincirlerindeki harici veri kaynaklarına bağlamak için çalışan merkezi olmayan bir ağdır. Chainlink, blockchain ekosistemi için değerli ürünler ve hizmetler sağlar.

Chainlink için ilk büyük kullanım örneği, banka ödemeleri, Bloomberg ve Google API'leri gibi zincir dışı kaynaklardan gelen verilerle kripto para akıllı sözleşmelerini bağlamaktır. Bu, tarafların bir aracıya güvenmeden işlem yapmaları için güvenli bir yol sağlayabildiği tedarik zinciri yönetimi gibi uygulamalarda kullanılabilir.

Chainlink, Sergey Nazarov'un harici verilere erişebilen ve bu bağlantı aracılığıyla akıllı sözleşmenin düzgün çalışmasını sağlayan merkezi olmayan bir oracle sistemi olarak oluşturduğu 2016'dan beri var.

ChainLink, kripto para birimi akıllı sözleşmeleri ile veri beslemeleri, çeşitli web API'leri ve geleneksel banka hesabı ödemeleri gibi zincir dışı kaynaklar arasında bir köprü görevi gören blok zinciri tabanlı bir ara katman yazılımıdır.

Chainlink'in merkezi olmayan oracle ağı aracılığıyla, herhangi bir akıllı sözleşme, sözleşmesinin şartlarını yerine getirmeye yardımcı olmak için mevcut herhangi bir kaynaktan önemli harici verilere güvenli bir şekilde erişebilir. Bu faydalı bilgiler, faiz oranları, hisse senedi fiyatları ve döviz kurları için banka beslemeleri gibi geleneksel kaynaklardan gelebilir. Ayrıca hava durumu raporları veya uydu görüntü servisleri gibi daha egzotik kaynaklardan da gelebilirler.

Chainlink hangi ülkenin ? Chainlink Kurucusu kimdir?

Chainlink fikri, Rusya kökenli Sergey Nazarov ve Mike Costache, Ethereum geliştiricilerinin projeleri için doğru ve güvenilir veri kaynakları bulmakta zorlandıklarını gördükten sonra geldi.

Chainlink, çeşitli ağlardaki akıllı sözleşmelerin birbirleriyle konuşmasına izin veren blok zinciri tabanlı bir ara katman yazılımıdır. Chainlink, Sergey Nazarov ve Stephen Ellis tarafından yaratılmıştır. Bir yazılım mühendisi ve girişimci olan Sergey Nazarov, 2012'den beri kripto para birimi endüstrisinde yer almaktadır. 2012'den beri kripto para birimi endüstrisinde de yer alan bir yazılım mühendisi olan Stephen Ellis, 2014 yılında Sergey ile birlikte SmartContract.com'u kurmuştur.

Chainlink, birden fazla farklı blok zincirine bağlanan blok zinciri tabanlı bir ara katman yazılımıdır. Diğer blok zincirlerinde akıllı sözleşme işlevselliği sağlayarak kullanıcıların her birinin en iyi özelliklerinden yararlanmalarını sağlar.

Chainlik Avantaşları şunlardır:

Chainlink Network'ün güven modeli bir itibar sistemine dayanır: eğer bir kehanet geçmişte yanlış bilgi ürettiyse veya gerektiğinde doğru bilgi vermekte gevşek davrandıysa, ödüllendirilmeyecek ve daha güvenilir kahinler daha fazla ödül kazanacaktır.

Chainlink, aşağıda listelenen birçok avantaja sahiptir.

 • Chainlink, jetonun değerinde çok fazla dalgalanma olmasını önleyerek istikrar sağlar
 • Zincir bağlantıları, harici verilerle bağlantı kurmak için güvenli bir yol sağlayarak akıllı sözleşmeler için daha fazla verimlilik sağlar
 • Chainlink'e dayanan blok zinciri projeleri, artan veri kullanılabilirliği nedeniyle kullanıcılarına daha iyi işlevsellik sunabilir
 • LINK jetonuna diğer blok zinciri projeleri tarafından ihtiyaç duyulur, ancak gerekli değildir, bu nedenle diğer blok zinciri projelerinden talep arttıkça değeri artma potansiyeli daha yüksektir.

Chainlink, son kullanıcının herhangi bir genel veya özel veri sağlayıcı ile güvenli bir şekilde güvenilir bir bağlantı oluşturabileceği akıllı sözleşmeler için merkezi olmayan bir oracle sistemidir. Bu hizmetin birçok avantajı olmakla birlikte bazı dezavantajları da bulunmaktadır.

Chainlink'in avantajları, Ethereum'daki akıllı sözleşmelerle verilerine erişilebilen bir otomatik hizmet ve sistem ekosistemi oluşturmasıdır. Chainlink protokolü, herhangi bir kripto projesinin zincir dışı veri akışlarına ve API'lere, ödemelere, kredi kontrollerine, ticaret entegrasyonlarına ve daha fazlasına erişmesini mümkün kılar. Bu, akıllı sözleşmelerin doğru çalışması için ihtiyaç duydukları önemli bilgilere erişememeleri sorununa yenilikçi bir çözüm getiriyor. Diğer bir avantajı ise Chainlink'in JavaScript veya Python'daki API kitaplığı gibi özelleştirilebilir arayüzleri aracılığıyla kullanıcı hatasını en aza indirmesidir. Bu, farklı bağlantılarda insan hatasını ortadan kaldırır.

Chainlink'in dezavantajlarından bazıları şunlardır:

1) Oracle'a her zaman güvenilmesi gerekir ve sistemde bir bug varsa ciddi sonuçlara yol açabilir. 2) Veri beslemesi her zaman çevrimiçi olmalıdır, bu nedenle elektrik kesintileri veya internet bağlantılarında başka sorunlar varsa, bu tür bir sistem düzgün çalışmayacaktır. 3) Tahminleriniz için dış veri kaynaklarına güveniyorsanız ve bu kaynaklar veri üretmeyi durdurursa, tahminleriniz de işlemez.

3) düğüm operatörünün her zaman çevrimiçi olması gerekir ve bir seferde yalnızca bir isteği işleyebilir. Pratikte bu, Chainlink düğüm operatörünün ya sürekli olarak gelen kutularını uyarılar için izlemesi ya da istekleri toplu olarak işlemek için bir iş planlayıcı kurması gerektiği anlamına gelir. İkincisi, Chainlink düğüm operatörleri için otomatik ödeme yoktur.

Düğümler, toplum içinde kendi yükümlülükleri ve sorumlulukları olan bireyler tarafından barındırılır. Hizmetlerini isteyen kullanıcılarla önceden kabul etmedikçe, Chainlink kullanıcıları adına düğüm çalıştırmak için herhangi bir ödeme garanti edilmez. Düğüm operatörlerinin ayrıca gelen kutularını izlemesi ve her zaman bekleyen istekleri kontrol etmesi gerekir, bu da hayattaki diğer ihtiyaçlar arasında yeterli zamanları yoksa daha az üretken olmalarını sağlar.

Nasıl Chainlink (Link) satın Alınır?

Chainlink Coin satın almanın ilk adımı Ethereum satın almaktır. Bu, ETH taşıyan daha popüler borsalardan birinde hesap açılarak yapılabilir. Bu borsalardan ETH satın almak için, kimlik doğrulama amacıyla adınızı ve adresinizi, telefon numaranızı ve hesap bilgilerinizi sağlamanız gerekir. Bu ayrıntıları hesabınız ile doğruladıktan sonra, siz bu limiti artırmak için sosyal güvenlik numarası veya ehliyet gibi ek tanımlayıcı belgeler gönderene kadar hesabınızda günlük satın alma limitini arttırabilirsiniz.

Chainlink Fiyatı ne kadar?

ChainLink (LINK) parasının fiyatı 13 Aralık 2017'de 0,90 dolardı.

ChainLink madeni para fiyatı şu anda 29 Kasım 2018 itibariyle 0,91 ABD dolarıdır.

29 Kasım 2018 itibariyle ChainLink'in piyasa değeri 245.418.752 $ ve dolaşımdaki arz 573.146.451 LINK coin'dir.
1 Haziran 2021 tarihin de ise $29.58 , 0.0008165 BTC buda o  gün için 251TL tutarındadır.

Chainlik Güvenirliği ve Chainlik Geleceği

Chainlink, akıllı sözleşmenizi herhangi bir harici veriye veya API'ye güvenli bir şekilde bağlamanızı sağlayan blok zinciri tabanlı bir ara katman yazılımıdır. Şu anda beta aşamasında, ancak şimdiden umut verici kullanım durumları var. Örneğin, üçüncü bir tarafa güvenmek zorunda kalmadan malların zamanında teslim edildiğini doğrulamak için kullanılabilir.bu yüzden güvenirilir değil demek doğru olmaz.

Bu, Chainlink ağını kendi amaçları için kullanmak isteyen birçok işletme sahibi için önemli bir sorudur. Chainlink'in geleceği, dış dünyadan güvenilir veri ve bilgi sağlama yeteneğine bağlıdır.

Chainlik yorumlarına ve detaylı analizlere sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan bakabilirsiniz.

Biçim Seçme
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Quiz yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
Liste
Klasik internet listicles
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi