Litecoin kripto para değeri: $186.53.

Litecoin piyasa değeri $12.89 B. Şuan ki değeri ise $186.53. Son 24 saat içinde ki kar/zarar oranı 0.41% yukarı. Litecoin LTC kripto para coin ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alış - Satış Litecoin linkine tıklayarak ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanın.


Alış-satış Litecoin
 • Litecoin
  Litecoin (LTC)
 • Canlı Fiyat
  $186.53
 • 24s %
  0.41%
 • Piyasa Değeri
  $12.89 B
 • Hacim
  $2.36 B
 • Mevcut Tedarik
  68.78 M LTC
 • Rütbe
  16

Miktarı Girin
Kaynak Birim
Hedef Birim

10 Litecoin (LTC)
=
1,865.30USD

Chart Loading
Grafik yükleniyor ...
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Litecoin kripto para değeri: $186.53.

Makale içeriğimiz, sizlere; Ltc Projesi Nedir? Litecoin kaç adet üretilecek? Litecoin ve Bitcoin arasında farklar nelerdir? Vb gibi sorularınıza rehber olmaya yardımcı olacak.

Litecoin Nedir?

Litecoin, MIT/X11 lisansı altında yayınlanan eşler arası bir kripto para birimi ve açık kaynaklı yazılım projesidir.

Litecoin, eski Google çalışanı Charles Lee tarafından 7 Ekim 2011'de oluşturuldu. Lee, Bitcoin'e daha verimli ve merkezi olmayan bir alternatif yaratmak istedi.

Litecoin, Bitcoin çekirdeğinin bir çatalıdır, yani ilk bloktan günümüze kadar Bitcoin'in tüm geçmişini paylaşır. Bu nedenle Litecoin, Bitcoin'in 2009'da yaratıldığı sırada sahip olduğu tüm madeni paralara sahiptir.

Litecoin ve Bitcoin arasında farklar nelerdir?

Litecoin, dijital ödemeleri Bitcoin'den daha hızlı ve daha ucuz hale getirmek için oluşturulmuş Bitcoin'e benzer bir kripto para birimidir. Litecoin ve Bitcoin arasındaki farklardan bazıları şunlardır:

* Litecoin, maksimum jeton sayısının dört katına sahiptir;
* İşlem süreleri, Bitcoin için 10 dakikaya kıyasla 2,5 dakikadır;
* Tek bir Litecoin üretmek için gereken işlem gücü, Bitcoin için gerekli olana daha yakındır; * Litecoin almak veya göndermek için herhangi bir ücret alınmazken, bazı kripto para birimlerinin işlem ücretleri vardır.

Litecoin'in ne zaman kuruldu?

Litecoin, Charlie Lee tarafından Bitcoin Core istemcisinin bir çatalı olarak oluşturulan açık kaynaklı bir eşler arası dijital para birimidir. Litecoin Ekim 2011'de kuruldu ve 11 Haziran 2018'de 4.86 dolardan işlem görüyordu.

kaç adet Litecoin  üretilecek?

Litecoin, 84 milyon jetonluk bir başlangıç arzı ile piyasaya sürüldü. Bunun altında, madencilik sürecini Bitcoin'den daha kolay hale getiren Segregated Witness (SegWit) gibi teknik detaylar yatmaktadır. Bu, litecoin'in daha düşük bir fiyata işlem yapabileceği ve yine de bitcoin'den daha az güç tüketebileceği anlamına gelir.

Litecoin ağı, maksimum 84 milyon jetona ulaşılana kadar 10 dakikada 1 jetonla yaklaşık 100 yıl boyunca 84 milyon litecoin üretecek ve yaklaşık 2140'tan sonra yeni jeton üretilmeyecektir.

Litecoin'in faydaları nelerdir?

Litecoin, ASIC madenciliğinin ağda uygulanmasını zorlaştıran Scrypt karma algoritması nedeniyle Bitcoin'den daha hızlı işlem hızı, Bitcoin'den daha düşük ücretler ve Bitcoin'den daha güvenli ödeme sistemi sağlar.

Litecoin (LTC), daha hızlı işlem onayları ve daha fazla jeton sağlayan eşler arası bir ağdır.

Litecoin Özellikleri nelerdir?

Litecoin hakkında bilmeniz gereken birkaç şey:

 1. Litecoin, Bitcoin'in "altını" için "gümüş" olmak istiyor - bu nedenle, Bitcoin bir ödeme yöntemi olarak daha popüler hale gelirse LTC bakiyenizin daha az değerli hale geldiğini görebilirsiniz.
 2. Üretilebilecek maksimum jeton sayısı 84 milyondur ve ortalama olarak her 2 dakikada bir yeni bir bloğun çıkarılması için ortalama süre 15 dakikadır.

Litecoin, dünyadaki herkese anında ödeme yapılmasını sağlayan ve tüketici sınıfı donanımlarla verimli bir şekilde madenciliği yapılabilen eşler arası bir kripto para birimidir.

Litecoin madenciliği nasıl Yapılır?

Madencilik Litecoin, blok zincirindeki işlemleri doğrulama ve bunları halka açık deftere ekleme sürecidir.

Litecoin madencilik donanımı, blokları doğrulamak için uygulamaya özel entegre devreler (ASIC) ve merkezi işlem birimlerinin (CPU'lar) bir kombinasyonunu kullanır. Bu işleme madencilik adı verilir çünkü donanım, elektrik ve zaman açısından önemli bir yatırım gerektirir. Litecoin madenciliği genellikle ASIC olarak bilinen özel bilgisayar donanımı kullanılarak yapılır.

Başarılı bir şekilde bir blok madenciliği yapan bir madenci, 25 LTC alacak ve çabaları için işlem ücreti olarak 1250 LTC'ye kadar ödeme yapacak. Bu blok ödülü her 210.000 blokta bir (~4 yıl) yarıya düşecektir.

Litecoin, Scrypt'i iş karma algoritmasının bir kanıtı olarak kullanır ve tüketici sınıfı donanımla çıkarılabilir.

Litecoin, popülerlik kazanan popüler bir kripto para birimidir. Başlamadan önce, Litecoin madenciliği hakkında bazı temel bilgileri bilmeniz gerekir.

İlk olarak, Litecoin madenciliğine izin veren bir havuz hizmetinde bir hesaba ihtiyacınız olacak. Ardından, bir cüzdan ve internet erişimi olan bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Son olarak, sisteminiz için uygun madencilik yazılımını yüklemeniz gerekecektir.

Litecoin madenciliği ile ilgili bazı yaygın sorular ve yanıtlar:

-Madencilik için neler gereklidir? Litecoin madenciliği için bir cüzdan adresi ve internet erişimi olan bir bilgisayar yeterlidir.

-Yüksek zorluk seviyeleri olduğunda ne anlama geliyor? Yüksek zorluk seviyeleri olduğunda, madenciler arasındaki artan rekabet nedeniyle hash oranı düşer. Bu işi zorlaştırıyor

Litecoin Fiyat Geçmişi ;

Litecoin'in değeri, 18 Aralık 2018'de 828$'a ulaştığında en yüksek değeriyle 50 ila 400$ arasında dalgalanıyor.

2021'deki Litecoin fiyatı, Litecoin madencilik zorluğu, benimseme oranı, piyasa değeri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli faktörlerle tahmin edilebilir.

2021 için Litecoin fiyat tahmini, oldukça değişken olduğu için zordur. Madeni para, 2011'de yaratılmasından bu yana LTC başına 100 ila 500 dolar arasında dalgalanıyor ve 2018 baharında, 2019'un başlarında tekrar yükselmeden önce yaklaşık 400 dolara düşmeden önce LTC başına tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 750 dolara yükseldi.

Mayıs 2018'de Litecoin, 320 USD ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Aynı ayda, madeni para ilk kez 3 milyar dolarlık piyasa değerini aştı ve Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS ve Stellar Lumens'den sonra altıncı en değerli kripto para birimi oldu.

1 Litecoin  haziran 2021 itibariyle fiyatı sırasıyla 179USD, 1,521TL, 0.004924 BTC, 0.06959 ETH etmektedir.

Litecoin Nasıl satın alınır ?

Litecoin'i Binance, BTCTURK, Paribu, Gate.io, Coinbase veya Cex.io gibi bir borsadan satın alabilirsiniz. Ayrıca LocalBitcoins gibi bir eşler arası pazardan da satın alabilirsiniz.

Litecoin yorum,grafik ve analizlerine detaylı bakmak için sitemize üye olabilir yada sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

 

Biçim Seçme
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Quiz yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
Liste
Klasik internet listicles
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi