USD Coin kripto para değeri: $1.000.

USD Coin piyasa değeri $32.60 B. Şuan ki değeri ise $1.000. Son 24 saat içinde ki kar/zarar oranı -0.09% aşağı. USD Coin USDC kripto para coin ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alış - Satış USD Coin linkine tıklayarak ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanın.


Alış-satış Usd Coin
 • Usd-Coin
  USD Coin (USDC)
 • Canlı Fiyat
  $1.000
 • 24s %
  -0.09%
 • Piyasa Değeri
  $32.60 B
 • Hacim
  $2.74 B
 • Mevcut Tedarik
  32.70 B USDC
 • Rütbe
  9

Miktarı Girin
Kaynak Birim
Hedef Birim

10 USD Coin (USDC)
=
10.000USD

Chart Loading
Grafik yükleniyor ...
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri
No technical data available for this coin

USD Coin kripto para değeri: $1.000.

Usd Coin Nedir? USD Coin güvenilir mi?

Makalemizde USD Coin ile ilgili tüm rehber içerikleri bulabileceksiniz.

Usd Coin Nedir?

USD Coin, ABD Dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimidir. USDCoin'in değeri ABD Dolarının değerine yakından bağlıdır, bu nedenle bir USDCoin her zaman bir ABD doları değerinde olacaktır.

Usd Coin, 2005 yılında piyasaya sürülen merkezi olmayan, açık kaynaklı bir kripto para birimidir.
USDC, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimidir. USDC'nin temelinde kendi akıllı sözleşmeleri vardır, bu da Bitcoin'in güvenlik açıklarından veya güvenlik sorunlarından hiçbirini devralmadığı anlamına gelir. Ayrıca USDC'nin temeldeki Ethereum blok zincirinin kendisini güncellemek zorunda kalmadan güncellenebileceği, Ethereum'a yeni güncellemeler yapılırken olası kesinti ve bekleme sürelerini azaltabileceği anlamına gelir

Usd Coin, Bitcoin'e benzer ve 12 Haziran 2018'deki piyasa değeri 1.814.014 dolardı. BTCUSD gibi farklı döviz çiftleri altında çeşitli borsalarda işlem yapmak için kullanılabilir.

Dijital madeni para dolaşımda toplam 100 milyar madeni paraya sahiptir ve ayrıca Bitcoin'in 10 dakikasından daha kısa bir zaman aralığına sahip bloklara sahiptir.

USD Coin kimin?

USDC, Coinbase ile ortaklık yapan Circle tarafından verilen bir kripto para birimidir. USDC belirteci 1:1 oranında USD'ye sabitlenmiştir, yani bir USDC belirteci 1 USD'ye eşittir.

Circle, jetonun "anında çözüme" sahip olacağını ve "geçiş ve yerleşim arasında bir ayrım" olacağını söylüyor. Bu kripto para biriminin düzenleyici çerçeveye nerede uyduğu henüz belli değil, ancak UBS, "küresel nakit ödeme" için faydası olacağından umutlu görünüyor.

Birçok kripto para birimi, Bitcoin protokolünün üzerine inşa edilmiştir, bu nedenle Bitcoin ile aynı güvenlik açıklarını devralırlar. Bunun nedeni kısmen bu para birimlerinin Bitcoin mimarisine göre modellenmesi ve kısmen de geliştiricilerin başarılı saldırı geçmişi olmayan yeni protokol katmanları oluşturmasının zor olmasıdır.

USD Coin güvenilir mi?

Bitcoin'in oynaklığı o kadar arttı ki bazı tüccarlar kripto para birimini bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi bıraktı.

Kripto para borsaları ve ATM'ler yüksek ücretler alır ve genellikle uzun bekleme süreleri vardır.

US Dollar Coin (USDC), işletmelerin bir değişime ihtiyaç duymadan fiyat para biriminde işlem yapmalarına izin vererek bu soruna bir çözüm sunuyor.

Madeni paranın gerçek ABD doları ile desteklenmesine rağmen, fiziksel formda bulunmadığını ve bir banka hesabı veya kredi gerektirmediğini belirtmekte fayda var

Şimdiye kadar USD Coin'in diğer kripto para birimlerine göre birkaç avantajı olduğu tespit edildi: hızlı, ücretsiz, güvenli ve yüksek talep görüyor. Bununla birlikte, değer istikrarı açısından madeni paranın bazı dezavantajları vardır - madeni para yerine dolar tutarsanız, bu sizin için pek bir fark yaratmayabilir, ancak geliriniz değişken döviz dalgalanmalarına dayanıyorsa, bu size pek uygun olmayabilir.

USD Coin fikri, kripto pazarında kullanılmak üzere doların dijital bir temsiline sahip olmaktır.

Bu madalyonun ne kadar güvenilir olacağı henüz belirsiz. Bazı insanlar, fon transferini daha verimli ve hızlı hale getireceği için çok başarılı olacağına inanıyor. Ayrıca kripto para birimlerinin ana akım haline gelmesine yardımcı olacaktır.

Bazı insanlar bu projenin başarısından şüphe duyuyorlar çünkü piyasada herhangi bir etkisi olmayacağına ve güvenilirliğini etkileyecek bir fark yaratmak için çok geç olabileceğine inanıyorlar.

USD Coin nasil alinir?

USDC satın almak için ERC20 tokenlerini destekleyen bir Ethereum cüzdanınız olması gerekir. Bu, cüzdanınızda bir ETH bakiyesi tutabilmeniz ve ERC20 token standardıyla uyumlu olması gerektiği anlamına gelir. Bu cüzdanlardan herhangi birini kullanabilirsiniz:

USD Coin satın almanın üç yolu vardır: bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC).

İlk yol BTC ile. BTC'nizi ETH veya LTC ile değiştirerek USD Coin satın alabilirsiniz. İkinci yol ETH veya LTC'dir. ETH veya LTC'nizi BTC ile değiştirerek USD Coin satın alabilirsiniz. Üçüncü yol, BTC, ETH veya LTC ile bir Hediye Kartı satın almak ve ardından Hediye Kartını uygulamada USD Coins için kullanmaktır.

USD Coin satın almak, bir XRP (Ripple) cüzdanı kullanılarak yapılan bir işlemdir. USD Coin satın almak için yerel para biriminizi XRP cüzdanına yatırmanız gerekir. Daha sonra yerel para biriminizi geçerli piyasa kuru üzerinden USD Coin ile değiştirebilirsiniz. Para dijital cüzdanınızdan transfer edilip banka hesabınıza yatırıldığında işlem tamamlanmış olur.

USD Coin satın almak ister misiniz?

Bu paraları satın almanın iki farklı yolu vardır.

Bunun bir yolu, kredi kartınızı Coinbase web sitesinde kullanmaktır; bu, her satın alma işleminde sizden anında %3,99 ücret talep edecektir. Diğer yol ise Bitcoin adlı başka bir kripto para birimini kullanmak ve ardından bunu USD Coins ile değiştirmek. Bu yöntem, küçük bir işlem ücretine tabi olacak ancak Coinbase'den gelen %3,99 ücrete sahip olmayacak.

Coinbase, 32'den fazla ülkeden insanların Euro veya ABD Doları da dahil olmak üzere yerel para birimlerini kullanarak dijital para birimi alıp satmasına olanak tanıdığı için dünyanın en popüler Bitcoin borsalarından biridir.

USD Coin satın almak basit bir işlemdir, ancak tek seferde satın alabileceğiniz sayıda sınırlama olduğunu unutmamak önemlidir.

Hesabınızın Yönet/USDC bölümünü kullanarak ABD Doları Para satın alabilirsiniz.

Bunu yapmak için, "Ekle"ye tıklayın ve ardından açılır menüden "USDC"yi seçin. Satın almak istediğiniz ABD Doları Coin sayısını girin ve ardından "Satın Al"a tıklayın. Her bir ABD Doları Parası için ne kadar ücretlendirileceğinizi göreceksiniz. Minimum satın alma tutarı 1.000 ABD Doları Madeni Paradır ve her işlem en az 10 ABD Doları olmalıdır.

USD Coin Grafiklerine bakarak zaman içinde almış olduğu işlem hacimlerine ulaşabilirsiniz.

 

Biçim Seçme
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Quiz yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
Liste
Klasik internet listicles
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi