XRP kripto para değeri: $1.080.

XRP piyasa değeri $50.82 B. Şuan ki değeri ise $1.080. Son 24 saat içinde ki kar/zarar oranı -0.60% aşağı. XRP XRP kripto para coin ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alış - Satış XRP linkine tıklayarak ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanın.


Alış-satış Ripple
 • Ripple
  XRP (XRP)
 • Canlı Fiyat
  $1.080
 • 24s %
  -0.60%
 • Piyasa Değeri
  $50.82 B
 • Hacim
  $3.62 B
 • Mevcut Tedarik
  46.88 B XRP
 • Rütbe
  6

Miktarı Girin
Kaynak Birim
Hedef Birim

10 XRP (XRP)
=
10.800USD

Chart Loading
Grafik yükleniyor ...
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

XRP kripto para değeri: $1.080.

Bu makalemizde sizlere; Ripple Coin (XRP) Nedir ? Ripple İşlem türleri nelerdir? Ripple gelecekte kaç dolar olur? vb. sorularınıza rehber olmaya çalışacağız.

Ripple Coin (XRP) Nedir ?

Ripple, geleneksel bankacılık sistemlerindeki işlem sorunlarını çözmek için tasarlanmış bir kripto para birimidir. Piyasa değeri açısından ilk beş kripto para biriminden biridir.

Ripple 2012 yılında Arthur Britto, David Schwartz ve Joyce Kim tarafından piyasaya sürüldü. İlk olarak 20 Eylül 2013'te Ripple Labs tarafından düzenlenen bir etkinlikte halka sunuldu.

Bu bölümde size Ripple'ın gelişimiyle ilgili bilgiler vericeğiz.

Ripple, değişim aracı, değer deposu ve hesap birimi olarak kullanılabilen bir kripto para birimidir. Ripple, XRP tokenine verilen isimdir.

Ripple 2012 yılında kuruldu ve o zamandan beri en popüler kripto para birimlerinden biri oldu. Ripple, yüksek transfer ücretleri veya uzun bekleme süreleri olmadan sınır ötesi para transferi için bir çözüm sunmak amacıyla oluşturulmuş bir dizi dijital para biriminden biridir.

Ripple için arz, önceden kazılmış 35 milyar jeton ile 100 milyar jeton olarak belirlendi. Önceden mayınlı tedarik, orijinal satışa katılanlara veya şirketin gelişimine ve büyümesine "anlamlı katkıda bulunanlara" 2020 yılına kadar dağıtılmış olacak.

Ripple, 2012'den beri var olan ve en büyük 10 dijital para birimnden biridir. Ripple projesi, XRP kripto para biriminin geldiği uluslararası para transferlerine odaklanarak başladı.

Ripple İşlem türleri nelerdir?

Ripple iki farklı işlem türü sunar: Interledger ve ILP. Interledger, ödemeleri işlemek için bankalar veya ödeme sağlayıcıları gibi iki defter arasındaki bağlantıları kullanırken, ILP işlemleri gerçekleştirmek için Ripple defterini kullanır.

Ripple gelecekte kaç dolar olur?

Bu soruyu yanıtlamak, Ripple Coin'in potansiyelini ve gelecekte ne kadar değerli olabileceğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Çünkü değişkeliği fazla olan kripto para birimlerinde Ripple için uzmanların 2020 yılında 2 USD değerine geleceğidir.

Ripple Madenciliği?

Ripple, madencilik gerektirmeyen hızlı, ölçeklenebilir ve son derece güvenilir bir kripto para birimidir. Üç sorunu çözmek için sıfırdan inşa edilmiştir: diğer kripto para birimlerinde düşük işlem hızı; yüksek oynaklık; ve düşük sınır ötesi ödeme oranları.

Ripple, Ripple Labs adlı bir başlangıç şirketi tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir protokoldür. Platform, insanların herhangi bir üçüncü taraf veya merkezi değişime ihtiyaç duymadan saniyeler içinde bir para birimini (örneğin USD) başka bir para birimine (örneğin EUR) sorunsuz bir şekilde göndermesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır.Ölçeklenebilirliği ve küresel erişimi nedeniyle Ripple'ın gelecekte büyük bir potansiyele sahip olacağı iddia edilebilir.

Ripple Piyasa değeri?

Bu para biriminin amacı, Bitcoin veya Litecoin'in yapabileceğinden çok daha hızlı işlem ve bekleme süreleri olmadan işlem yapmaktı. İşlemler, kripto para birimlerine yatırım yapmak istemeyen insanlar için daha erişilebilir hale getiren dolar, pound, euro vb. gibi geleneksel para birimleriyle gerçekleştirilir.Ripple, 23 Ocak 2018 itibariyle 6.841.190,369 $ piyasa değerine sahiptir.  31 mayıs 2021’ de ise 46,047,332,908 $ dır. Türk lirası ile 1 Ripple 8.54 TL eder. 1 Ripple 1,10 USD değerindedir.

Ripple hangi siteden alınır?

Binance, Gate.io, Paribu, BTCTURK, Bithumb ve Cryptonex dahil olmak üzere birçok borsada serbestçe alınıp satılabilir.

Ripple satın almak için kullanabileceğiniz üç yol vardır.

Binance, Gate.io, Paribu, BTCTURK, Bithumb ve Cryptonex  Bitstamp veya Kraken gibi bir borsadan satın almak. Yerel borsalardan banka üzerinden veya  PayPal'ı kabul eden üçüncü taraf bir siteden PayPal ile Ripple satın almak. Bitcoin için XRP/BTC ticaret çiftini kullanın ve coinleri Poloniex veya Kraken gibi bir borsadan satın alın.

Ripple Nasıl Çalışır ? Ripple güvenilir mi?

Ripple, genellikle menkul kıymet olmakla suçlanan XRP ile gerçek niyetleri konusunda bazı tartışmalarla karşılaştı.

"Ripple, anında, kesin ve düşük maliyetli uluslararası ödemeler sunan gerçek zamanlı küresel bir ödeme ağıdır. Ripple, bankaların doğrudan ve anında iletişim kurmasını ve gerçek zamanlı olarak sınır ötesi ödemeleri gerçekleştirmesini sağlar."

Ripple, mevcut en ölçeklenebilir blok zincir teknolojisi olma sözünü güvenilir bir şekilde yerine getirdi. Saniyede diğer dijital varlıklardan daha fazla işlemi gerçekleştirebilir. XRP için ortalama işlem süresi sadece 3 saniye iken, Ethereum'un ortalaması yaklaşık 2 dakika ve Bitcoin'in ortalaması yaklaşık 10 dakikadır.

Ripple coini, madencilik gerektirmeyen bir fikir birliği süreci kullanır. Bu süreç, işlemlerin büyük miktarlarda enerji tüketmeden saniyeler içinde sonuçlandırılmasını sağlar.

XRP Ledger, doğrulama veya doğrulama için madencilere ihtiyaç duymadığından diğer blok zincirlerinden daha az bilgi işlem gücü gerektirir.

Swift gibi geleneksel bankacılık sistemleriyle pek çok benzerliği paylaştığı için Ripple'ın merkezileştirilmesi konusunda bazı endişeler var. Ripple ile ilişkili madencilik maliyetleri olmadığından, şirketin gelecekteki geliştirme ve bakımı finanse etmek için nasıl para kazanacağı konusunda bazı sorular olabilir.

Ripple davası nedir?

Ripple şu anda bankalar için finansal çözümler geliştiren bir şirket olan R3 tarafından dava ediliyor. R3, Ripple'ın XRP Hesabını kullanarak yalnızca bir ürün oluşturmak için kendileriyle yapılan bir anlaşmayı ihlal ettiğini iddia ediyor. Buna cevaben Ripple, 11 Nisan 2017'de davayı reddetmek için bir dava açtı.

Kısacası R3, Ripple ile XRP Ledger'ı münhasıran kullanmak için anlaştıklarını ve münhasırlık karşılığında onlara 55 milyon dolarlık yatırım verdiklerini iddia ediyor. Ancak Ripple kendi platformunu geliştirdi ve XRP Ledger'ı kullanmadı; bunun yerine platformlarını Chain adlı başka bir şirketin yardımıyla oluşturdular.

Ripple Labs, gerçek zamanlı finansal uzlaşma için bir ödeme protokolü geliştiren bir yazılım teknolojisi şirketidir. Şirket 2012 yılında Jed McCaleb, Chris Larsen ve Arthur Britto tarafından kuruldu. McCaleb ve Larsen daha önce şimdi feshedilmiş Mt. 2010 yılında Gox bitcoin değişim şirketi.

McCaleb, Ripple yönetim kurulundan ayrıldı ve tüm hissesini Nisan 2013'te sattı, ardından Joyce Kim ile birlikte Stellar'ı kurmaya devam etti. Önümüzdeki üç ay içinde Larsen, OpenCoin olarak bilinen tüm dijital para birimi işletmeleri için yeni kurulan ana şirketi işletmeye odaklanmak için Ripple Labs'tan ayrıldı ve Brad Garlinghouse'u Ripple Labs CEO'su olarak atadı.

Davanın kökenleri, davayı açan David Oconer'a aittir.

Ripple, kripto alanında dalgalar yaratan bir kripto para birimidir ve şimdi ilk önemli davasıyla karşı karşıyadır.
Ekim 2017'de Ripple, R3 Holdco LLC ile 15 milyon dolar değerinde XRP madeni para için bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Bu anlaşma, Ripple'ın anlaşmanın bir parçası olarak bu paraların mülkiyetini R3'e bıraktığını görecekti.

Ripple şimdi, 9 milyar XRP madeni paraya sahip olduğunu iddia eden David Oconer'dan (eski bir ortak) ilk önemli davasıyla karşı karşıya; bu, var olan tüm XRP madeni paralarının yaklaşık %20'sini temsil eder.

Dava, New York'un Güney Bölgesinde, Ripple'ı federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ederek perakende yatırımcılara 100 milyon dolar değerinde XRP tokeni satmakla suçlayan yatırımcılar tarafından açıldı. Dava, Ripple'ın XRP'ye yatırım yapmanın içerdiği riski ihmal ederek yanlış beyan ederek 1933 Federal Menkul Kıymetler Yasasını ihlal ettiğini iddia ediyor.Davacılar belirsiz tazminat talep ediyor. Dava sonucunun Ripple fiyatlarına etkisini de zaman gösterecek.

Ripple Yorum Ve Paylaşımları için sitemize üye olmayı unutmayın.

 

Biçim Seçme
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Quiz yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplara sahip bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
Liste
Klasik internet listicles
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Eklemeleri
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi