Editörden SeçmelerKripto Rehber

Dusk Coin Nedir? DUSK Coin Nasıl Çalışır?

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Dusk Network, son fiyat artışlarıyla popüler hale gelen şirketlerin operasyonlarını kolaylaştıracak ve yeni iş modellerinin geliştirilmesine destek olacak finansal uygulamalar üreten, gizlilik odaklı bir proje olarak kuruldu. Yatırımcılar Dusk Network’a ait bilgileri merak ediyorlar. Proje ile ilgili tüm bilgileri rehberimizde bulabilirsiniz.

Kurucusu ve kuruluş yılı: Emanuele Francioni / 2018
Blok zinciri: Ethereum ve Binance Smart Chain
Toplam arzı: 500 milyon
Dolaşımdaki arzı: 413,364,409 Milyon
Piyasa değeri: 705,384,350 TL
En düşük fiyat: 0,011132737126 dolar
En yüksek fiyat: 1,17 dolar
Projenin amacı: Gizlilik odaklı bir proje olan Dusk Network, güvenlik ve küresel düzenlemelere ve yerel mevzuata uygunluk için tasarlanmıştır. Sıfır bilgi kriptografisini ve gelişmiş şifreleme yöntemlerini kullanarak, işletmelerin GDPR ve finansal piyasa direktiflerine uymasını ve küresel alternatif finansmana güvenli bir şekilde katılmalarını sağlıyor.
Kullanım alanları: Blok zinciri teknolojisi

Dusk Network (DUSK Coin) Projesi Nedir?

2018 yılında Emanuele Francioni tarafından kurulan ve merkezi Amsterdam, Hollanda’da bulunan Dusk Network, kendisini sıfır bilgi kanıtları ve yeni bir tescilli PoS lideri ihraç tabanlı fikir birliği protokolü ile desteklenen programlanabilir ve gizli menkul kıymetler için bir blok zinciri olarak tanımlıyor. Ethereum ve Binance Smart Chain blok zincirlerinde çalışan Dusk Network, finansal uygulamalar için bir gizlilik blok zinciridir. Katman 1 yapısına sahiptir, Gizli Güvenli Sözleşme (XSC) standardını destekler ve yerel gizli akıllı sözleşmeleri destekler.

Dusk Network, finansal piyasanın gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Tasarımının merkezinde ölçeklenebilir bir kamu altyapısı, işlemlerin doğrudan işlenmesi ve katı veri gizliliği bulunmaktadır.

Dusk Coin Nedir? Dusk Coin Nasıl Çalışır?

DUSK Coin Nasıl Çalışır?

Doğrudan mutabakat kesinliği: Dağıtılmış bir finansal piyasa altyapısı (dFMI), işlemlerin net ve nihai mutabakatını sağlamalıdır. Dusk Network’te işlemler hızlıdır, tamamlanması birkaç saniye sürer ve anında zincirlemedir.
Gizlilik: Dusk Network, tam kullanıcı gizliliği sağlar ve merkezi olmayan uygulamaların ve üçüncü tarafların veri gizliliği sağlarken katı uyumluluk gereksinimlerine uymasını sağlar. Bu, zincir içi iş süreçlerini yürütme yeteneğini geliştirerek maliyetleri önemli ölçüde azaltır.
Herkese Açık: Kullanıcıların Dusk Network blok zincirini kullanmak için güvenilir bir otoriteden onay alması gerekmez. Ek olarak, katılım için minimum işlem gücü ve mütevazı BT kaynakları gerekir. DUSK token’larına sahip tüm kullanıcılar fikir birliğine katılabilir.

Dusk Network Geleceği

Dusk Network, Phoenix adlı bir işlem modelini kullanarak işlemlere ve akıllı sözleşmelere gizlilik ve anonimlik getirmeye odaklanır. Ek olarak, Dusk ağında dağıtılan belirteçler, özel olarak güvenlik belirteçleri için modellenmiş, Phoenix tabanlı, gizliliği koruyan bir hibrit model olan Zedger’in üzerine inşa edilebilir.

“Bölünmüş Bizans Anlaşması” (SBA) konsensüs mekanizması ağın güvenliğini sağlar. Dusk Network ekibine göre, SBA, kriptografik sipariş, gizli zaman kilitli işlemler (özel hisse miktarı) ve itibar modülleri gibi mevcut fikirleri birleştirdiği için, temel alınan hisse kanıtı (PoS) mekanizması üzerinde bir gelişmedir. Bu şekilde, dürüst düğümleri seçme şansını arttırır ve ademi merkeziyetçiliği daha da teşvik eder.

Öte yandan, DUSK token’ları, işlemleri ve atom takaslarını başlatmak veya akıllı sözleşmeleri dağıtmak için hizmet token’ları olarak kullanılabilir. DUSK, fikir birliğine katılmak ve DUSK’ta değer değişimi için bir araç olarak hizmet etmek için de saklanabilir. Gelecekte ekip, zincir üstü yönetişim sistemine DUSK ekleyerek kullanım örneklerini genişletmeyi amaçlıyor.

Dusk Coin Nedir? Dusk Coin Nasıl Çalışır?

Dusk Token Nereden ve Nasıl Alınır?

Dusk Coins’in toplam arzı 500 milyon, tirajı ise 383 milyondur. 18 Aralık 2021 itibariyle piyasa değeri 192 milyon dolardı. Dusk Token 1,17 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmiştir. 0,011132737126 dolar ile en düşük seviyeye inmiştir. Gizlilik odaklı kripto para birimleri Binance, Gate.io, Bitfinex ve Bittrex gibi borsalarda alınıp satılabilir.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.