Ethereum HaberleriHaberler

Ethereum Vadeli İşlemler ETF’si Daha Önce Onay Alacak

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Ethereum vadeli işlemler ETF’si daha önce onay alacak. Bloomberg analizcilerinin son yaptığı araştırmalara bakılırsa ABD’de borsa yatırım üzerinden önümüzde ki yıl ethereum üzerinden alım satım yapabilecekler.

James Seyffart’a göre de düzenlenmiş olan bu yasa ETH Ethereum işlemlerini destelenen bir tarihlerde Amerika’da Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanacak gibi duruyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilerde, Seyffart, spot bitcoin ETF’nin 2022 yılında finans sektöründe piyasaya sürülebileceğini ve yalnızca Bitcoin sektörünün yapılan geliştirilmeler ile birlikte oluşan endişe ortamı sebebiyle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu onay sürecinin uzayacağını kaydetti.

Kripto para gruplarında herkes tarafından ETF’nin gücü kabul edilse de, SEC şuana kadar spot tabanlı bir girişime olumlu yada olumsuz bir yaklaşımda bulunmadı. Ancak CME yani Chicago Ticaret Borsası BTC ile düzenlenmiş ETF işlemleri ile vadeli sözleşmeleri destekledi.

Ethereum vadeli işlemler ETF’si daha önce onay alacak.

Ethereum ETF ile alakalı dünya’nın en büyük kripto para borsalarından FTX kurucu ortağı Sam’e soru yönelten Bloomberg “ETF onlaylanırsa bu çokta şaşırtıcı olmaz” yanıtını aldı.

Tüm bunlar ışığında hali hazırda zaten ETF sağlayıcısı konumunda Direxion şirketinin Bitcoin ile kısa pozisyon işlemlerine izin vericek DBSB ETF ismi ile ETF için sunduğu projeyi iptal etmesine ilişkin haberler yayıldı.

Direxion şirketi de çok geçmeden SEC’den bu başvuru sürecini reddedilmesi gerektiğini söyledi.

Saatler 14:40’ı gösterirken ET 4.593 dolardan işlem görüyor ve bir günde %3 ve bir haftada %11 artarken, BTC ise bir günde neredeyse değişmeyip 63.203 dolardan işlem görüyor. Fiyat bir haftada %4 arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.