Haberler

Güney Kore’de vergi borcunu ödemeyenlerin 184 milyon dolarlık kripto paralarına el konuldu!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Son 1 yılda uygulamaya aldığı kripto para regülasyonları ile sert bir tavır ortaya koyan Güney Kore’de, kripto para endüstrisi ve bu alanda atılan adımlar sıkı denetimlerden geçirilmeye devam ediyor. Sert regülasyon kuralları ile daha önce onlarca küçük ve orta büyüklükteki kripto para borsasının kapandığı Güney Kore’de, vergi konusu da en az kripto paralar kadar sıkı denetimlerle inceleniyor. Güney Kore’de, vergisini ödemediği belirtilen kişilerin kripto para varlıklarına el konuldu. El konulan kripto paraların toplam değerinin 184 milyon dolar olduğu bildirildi.

184 MİLYON DOLARLIK KRİPTO PARAYA EL KONULDU

184 Milyon Dolarlik Kripto Paraya El Konuldu

Güney Kore medyasında yer alan haberlere göre ülkede vergi ödemediği belirlenen kişilerden geçtiğimiz yıldan bu yana ele geçirilen kripto paraların değeri toplamda 260 milyar wonu (184 milyon dolar) buldu. Habere göre bu süreçte 1 kişiden ele geçirilen en yüksek fonun değeri ise 12,5 milyar won, yani yaklaşık 8,8 milyon dolar oldu. Söz konusu haberde yer verilen detaylara göre ise bu kişinin toplamda 20 adet kripto para birimi bulunuyordu, bu varlıklar arasında Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) da vardı.

ONLARCA BORSA KAPATILDI

Son 1 yıllık süreçte kripto para endüstrisine yönelik çok sert regülasyon adımları atan Güney Kore’de onlarca kripto para borsası çok katı KYC ve AML düzenlemelerinden dolayı kapanmak durumunda kalmıştı. Ayrıca Güney Kore’de ödenmemiş vergilerden dolayı kripto paralara el koyma uygulaması da 2020 itibariyle başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.