İŞKUR’dan Meslek Seçim Rehberine Metaverse Yardımı!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

İŞKUR’dan meslek seçim rehberine Metaverse yardımı.  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), genç neslin profesyonel kararlar almasına yardımcı olacak bir rehber hazırladı. Kılavuz ayrıca metaverse alanında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler içeriyor.

rehberde, metaverse’nin insanlara dijital dünyayı sunmaktan ziyade onun bir parçası olma fırsatı verdiği, sanal dünyaların bir sonucu olarak sayısız meslek için daha fazla seçeneğin olacağını ima ettiği söyleniyor.
kılavuzda şunlar içeriyor:

Dijital dünyanın her geçen gün şekillendiği ete kemiğe bürünerek var olduğu bugünlerde yeni dünyanın tüketicisi değil de üreticisi olmaya hazır mısın? Metaverse’te insanlar, sanal yaşamlarını dijital ikizler aracılığıyla kişisel yaşamlarına paralel olarak yaşayabilecekler. Metaverse kurgusal bir evren. Dijital dünyada var olabilmek için yapılacak meslek seçimi dijital dünyayı da hedeflemeli. Dijital dünyada ne nasıl yapılır ve burada gerekli beceriler nereden kazanılır, buna odaklanmak gerekli. Dijital becerilere ne kadar sahip olduğunuz gelecekte nerede olacağınızı belirleyen temel faktör haline gelmekte. Metaverse’te dijital gerçeklik yeni bir hizmet sektörünü ortaya çıkarmaktadır. Bu sektör yeni işler ve iş gücü talep etmekte: örneğin Metaverse avatarlarının kıyafet veya saç tasarımcısı.

Artırılmış gerçeklikte seyahat ve turizmin yaygınlaşacağı da söyleniyor.

Rehberde ayrıca gençlere metaverse’e ek olarak dijital okuryazarlık, e-spor ve iş gücü gibi temalar hakkında bilgi sağlar.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Continue in browser
To install tap
and choose
Add to Home Screen
Coin News Türkiye
Get our web app. It won't take up space on your phone.
Install
See this post in...
Coin News Türkiye
Safari
Add Coin News Türkiye to Home Screen
Close

For an optimized experience on mobile, add Coin News Türkiye shortcut to your mobile device's home screen

1) Press the share button on your browser's menu bar
2) Press 'Add to Home Screen'.