Kraken CEO’su, Bitcoin (BTC) Düşüşünü Yorumladı

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Kraken CEO’su Jonathan Miller, kripto para piyasasında yaşanmış olan eleştiri saatleri yorumlarken liderin kısa sürede kaydettiği kayıpları değerlendirdi. Miller, aşırı ısınan piyasaya işaret ederken endişelenmeyi gerektirecek bir durum olmadığı kanaatinde.

Kraken Avustralya CEO’sundan Önemli Açıklamalar

Başarılı CEO Jonathan Miller, Bitcoin fiyatında geçtiğimiz gün görülen ani düşüşü aşırı ısınan piyasa ve NFT çılgınlığının sonucu olarak nitelendirdi. Miller, naturel bir düzeltme olarak belirttiği piyasa geri çekilmesinin ürkü yaratacak bir ortama dönüşmediğini aktardı. Kraken, Ağustos ayı raporunda merkezi borsalarda Ethereum arzının ayın başlangıcında %12.8 ile üç senenin en düşük seviyesini gördüğünü kaleme aldı.

Miller, Kraken’in Ethereum London Hard Fork‘u öncesi büyük işlem faaliyetleri kaydettiği ve popüler kripto paraya olan ilginin inanılmaz boyutlara ulaştığının altını çizdi. Ethereum’un yanı sıra bir öteki mühim mevzu ise NFT çılgınlığı.

Kraken raporunda NFT platformlarının ağustos ayında deli artışlar görmüş olduğu ve haftalık hareketli averaja nazaran OpenSea’nin günlük kullanıcı sayısında %289 ve işlem hacimlerinde ise %900 artış yaşamış olduğu kaydedildi. Miller, genel piyasa durumu değerlendirmesinde şunları belirtti:

Ethereum’un NFT’lerdeki aksiyonlardan dolayı aşırı ısınması, naturel bir geri çekilme hareketine niçin oldu. Sootheby’nin açık artırmalarını ve NFT’lere sağlanan fonlara göz attığınızda yüksek seviyeler görmüş olacaksınız. Tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığımızda daima düzeltmeler görülür. Bence bu döngünün naturel bir parçası.

Bunun yanı sıra Jonathan Miller, El Salvador gelişmesinde yatırımcıların satış pozisyonu aldığını düşünüyor. Bu mevzu hakkında görüşlerini belirten Miller, şu demeci kaydetti:

El Salvador gelişmesinin zamanlaması, görmezden gelebileceğimiz bir şey değil. Bu hamle, Bitcoin’in benimsenme hikayesi açısından eleştiri bir dönüm noktası.

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün yalnızca dakikalar içinde 9.000 dolarlık yitik yaşadı. Teknik çözümleme verileri ve tüm tahminlerin uzağında gerçekleşen bu fiyat hareketinin akabinde hareketli saatler yaşandı. BTC kısa sürede 47.000 dolara kadar tırmanırken ABD SEC’in bir kripto para platformuna daha dava açacağı iddiası piyasaya negatif yansıdı.

Bitcoin Fiyatında Son Durum
Bitcoin Fiyatında Son Durum

En popüler kripto para Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 46.174 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu