Borsa HaberleriHaberler

MetaMask, Çok Beklenen Apple Pay Hamlesini Yapıyor!

Popüler bir kripto para cüzdanı olan MetaMask, kısa süre önce mobil versiyonu için bir dizi iyileştirme yayınladı. Bu güncelleme ile Metamask, popüler ödeme hizmeti ile entegrasyonunu açıkladı.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Popüler kripto cüzdanı olan MetaMask, Salı günü iPhone ve Apple Pay müşterileri için bir dizi iyileştirme yayınladı. MetaMask’ın en son mobil sürüm 4.3.1 sürümünün en dikkat çekici özelliği Apple Pay entegrasyonuydu.

MetaMask Apple Pay’i Duyurdu!

Popüler bir Ethereum tabanlı kripto cüzdanı olan MetaMask, yeni bir ödeme API’si ile Apple ekosistemine girdi. Mobil sürümü 4.3.1 için yapılan bu yükseltmeyle, önde gelen kripto para cüzdanı, kullanıcıların cüzdanlarında kripto para satın almalarına izin verecek.

Ancak MetaMask entegrasyonu ile Apple Pay, doğrudan kripto ödemelerini kabul etmemektedir. Sonuç olarak, tüketicilerin Apple Pay ile uyumlu olan Wyre’ı kullanması gerekecek.

Kullanıcılar artık uygulamaya önceden ETH ödemek zorunda kalmayacak ve bu güncelleme sonucunda banka veya kredi kartlarıyla kripto satın alabilecekler. Apple Pay müşterileri Visa veya Mastercard ve Wyre API kullanarak cüzdanlarına her gün 400$’a kadar para yatırabilir.

MetaMask ise kullanıcıların kredi veya banka kartı kullanarak kripto para satın almalarını sağlamak için Transak ödeme altyapısını kullanıyor. Ödeme sistemlerinden herhangi birini kullanmak isteyenler ise KYC (know-your-customer) sürecinden geçmek zorundadır.

Yükseltmenin bir diğer önemli özelliği, ister özel bir blok zincirinde yapılsın, isterse bir proje kullanıcı adına gaz ödüyorsa, bazı işlemlerin gas’sız bile olabilmesidir.

 Dikkat Edilmesi Gereken Sahte Cüzdan Uygulamaları

MetaMask, kripto ticareti için en iyi cüzdanlardan biri olduğu için bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların hedefi durumunda. Bir siber güvenlik kuruluşu olan ESET, kısa süre önce hileli cüzdan programlarını Android ve Apple cihazlarına yaymak için gelişmiş bir plan açıkladı.

Araştırmaya göre, plan Mayıs 2021’den beri yürürlükte ve MetaMask, Coinbase, Jaxx ve Trust Wallet gibi sahte cüzdan uygulamaları Çinli kullanıcıları hedef almak için Facebook gruplarında çoğaldı.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.