Bitcoin HaberleriHaberler

MycroStrategy’den Bitcoin İçin Kripto Teminatlı Banka Kredisi Alımı!

Bitcoin (BTC) alımlarıyla tanınan tanınmış finans kurumu, geleneksel bir bankadan kripto destekli bir kredi alarak piyasaya yeni bir trend getiriyor.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

İş zekası, mobil tasarım ve bulut tabanlı hizmet sağlayıcısı MycroStrategy, Bitcoin (BTC) satın almak için kredi çektiğini açıkladı. New York merkezli ve endeksleriyle tanınan Nasdaq’ta işlem gören MycroStrategy, geleneksel bir banka olan Silvergate’ten 205 milyon dolarlık kredi alarak, bankaların Bitcoin destekli kredi vermeleri için önemli bir ilerleme kaydediyor.

Toplamda 130.000 Bitcoin (BTC)

Şirket daha önce Bitcoin satın almaları için manşetlere çıkmıştı ve büyük miktarlarda BTC satın alarak kripto para biriminin fiyatını etkileyebiliyordu. MycroStrategy’nin Bitcoin fiyatının 37.865 dolar olduğu Şubat ayında 660 Bitcoin satın aldığı biliniyor. Sonuç olarak şirket, toplam 125.061 Bitcoin biriktirdiğini iddia ediyor.

Şirket, bu kredi sonucunda Bitcoin alıp almadığını söylemese de 205 milyon dolar ile 4.200’den fazla Bitcoin satın alma imkanına sahip. Bitcoin şu anda yazı yazılırken 47.790 dolar civarında bir fiyat değerine sahip. Ancak bu satın alma ile halihazırda 125.000’den fazla Bitcoin’e sahip olan şirket 130.000 BTC’ye ulaşabilir.

Microstrategy Bitcoin
Microstrategy Bitcoin

Kripto Para Teminatlı Kredi

Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra Bitcoin düşüşleri ön plana çıktı. Sonuç olarak medya, MycroStrategy‘ye bu düşüşlerin ardından ilk ralli sırasında BTC’lerini satıp satmayacağını sordu. Kripto piyasasının oynaklığına rağmen şirket bu konuda sağlam duruşunu koruyor ve düzenli olarak BTC almaya devam ediyor.

Kripto piyasasını ve özellikle sektörü yönlendiren BTC’ye fon girişleri ve organik alımlar genişledikçe BTC’nin fiyatı doğrudan olumlu etkilenir. Diğer altcoinler bu etkinin bir sonucu olarak yükselişler gördü. Unutulmaması gereken önemli nokta, bir bankanın Bitcoin (BTC) cinsinden borç para vermesidir. Son derece değişken kripto piyasası adına kredi vermek, normalde geleneksel bankalar için riskler taşır. Kripto teminatlı krediler sunan bir bankayla, kriptoların geleneksel pazarlarda daha fazla kabul görmeye başladığı görülüyor ve bu eğilim devam edecek gibi görünüyor.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.