Haberler

Ünlü Borsa Yöneticisi Kripto Şirketlerini Vuracak İflas Dalgası Bekliyor

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak görülen FTX’in iflas başvurusunda bulunmasının yankıları sürüyor. Bu iflasın ardından BlockFi, likidite sorunlarını gerekçe göstererek faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. Kripto para piyasasında da sert düşüşlere yol açan kriz ortamında pek çok kripto odaklı şirket, zor günler geçirmeye devam ediyor. bitFlyer CEO’su Yuzo Kano, kripto para gündeminden düşmeyen FTX çöküşünü değerlendirdi. Kripto sektöründe domino etkisi yaratabilecek bir kriz yaşandığını söyleyen Kano, bu sürecin devamında daha fazla şirketin iflasa sürüklenebileceği uyarısında bulundu.

Kripto Şirketlerini İflas Dalgası Vurabilir

Bitflyer

Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan bitFlyer CEO’su Yuzo Kano, sektördeki son gelişmelere dair açıklamalar yaptı. FTX borsasının iflası sonrasında yaşananları 2008 yılındaki mali kriz ortamına benzeten Kano, borsaların varlıkları konusunda şeffaflık göstermesi gerektiğini söyledi. bitFlyer CEO’su ayrıca FTX çöküşü ile birlikte kripto sektöründeki pek çok firmanın iflas dalgasıyla karşılaşabileceğini hatırlattı.

bitFlyer ile FTX Ortaklığı Yok

Yaşanan olayları kripto sektöründe büyük bir kriz olarak tanımlayan Kano’nun açıklamaları dikkat çekti. bitFlyer CEO’su Yuzo Kano, özellikle 2008 yılında patlak veren Lehman Şoku ile benzer bir ortam yaşadıklarını dile getirerek şirketleri uyardı. Kripto paralarla ilgili düzenlemelere ayrı bir parantez açan borsa yöneticis,, şirketinin FTX ile hiçbir anlaşması olmadığını hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.