Borsa HaberleriHaberler

Binance, Bu Altcoin İçin İşlemleri Askıya Alıyor!

Hacklenme olayı ile gündeme gelen bu altcoin için işlemler hem kendi ağında hem de Binance üzerinde durduruldu. Bu durum altcoin fiyatı üzerinde önemli bir etki bırakması düşünülüyor.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Kripto para piyasasının en büyük borsalarından biri olan Binance, dolandırıcılık faaliyetleri ve hack girişimleri nedeniyle Ronin (RON) ile işlemlerini askıya aldı. Binance duyuruyu bugün yaptı ve yeniden işleme açılağı hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi.

Ronin (RON) İşlemleri Durduruldu!

Blockchain oyun platformu olan ve kazanmak için oynama mantığıyla çalışan metaverse platformu Axie Infinity’nin Ronin Network‘e bağlı olduğu biliniyor. Ronin Network, sistemdeki güvenlik açıkları nedeniyle saldırıya uğradı ve platformdan Ethereum (ETH) ve USDC’de milyonlarca doların çalınmasına neden oldu. Binance bu tartışma karşısında sessiz kalmadı. Binance, Ronin ile işlemleri askıya alarak hem platformu hem de yatırımcıları korumayı umuyor.

Raporlara göre, platformdan 173.600 Ethereum ve 25.5 milyon USD Coin (USDC) çalındı. Binance, Axie Infinity’yi desteklediğini ve bu inanılmaz dolandırıcılık operasyonunun ardından dolandırıcıları bulmak için birlikte çalışacağını da belirtti.

Ronin-Hack
Ronin-Hack

RON Fiyatı Kötü Etkilendi

Ronin Network dün 29 Mart’ta bu sürecin bir parçası olarak kendi ağındaki işlemleri askıya aldığını duyurdu. Ronin, bu adımı atarak sistemdeki güvenlik açıklarını kapatabileceğini, potansiyel bilgisayar korsanlarının adreslerini belirleyebileceğini ve dolandırıcılık eylemlerinin tekrar olmasını engelleyebileceğini umuyor.

Ron-Grafik
Ron-Grafik

Uzmanlara göre, blockchainin izlenebilirliği sayesinde anonim hesaplara erişilebiliyor ve bu hesaplar daha sonra uygun makamlara iletilerek araştırılabiliyor. Tüm bunlara ek olarak, bu olayın Ronin (RON) üzerinde önemli bir fiyat etkisi var. RON, yazı yazılırken son 24 saatte %20’den fazla düşüşle 1.82$’dan işlem görüyor. İşlemlerin askıya alınmasıyla birlikte, hack nedeniyle fonlarında zaten bir düşüş yaşayan RON, herhangi bir fon girişi göremiyor. Sonuç olarak uzmanlar, piyasalar tekrar aktif hale gelmedikçe fiyatın artmayacağını belirtiyor.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.