Bitcoin Haberleri

Kripto Uzmanı Markus Thielen’dan Bitcoin Tahmini!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri, yaz mevsiminde genellikle yatay bir seyir izlerken son haftalarda piyasada önemli bir yükseliş yaşandı.

fiyat tahminlerini paylaşmaya teşvik etti. Kripto uzmanı Markus Thielen, Bitcoin’e dair yıl sonu beklentilerini açıkladı ve piyasada yükselişin devam edeceğine inandığını belirtti.

Markus Thielen, Maxiport Araştırma Başkanı ve DeFi Research’ün kurucusu olarak kripto para sektöründe önemli bir isimdir. Thielen, ABD’de düşen enflasyon ve faiz indirimi ihtimaline vurgu yaparak Bitcoin’in yıl sonunda en az 40 bin dolar seviyesine ulaşacağını tahmin etti. Bu tahmin, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda daha da değer kazanabileceği konusunda yatırımcılara umut vermektedir.

Ekran Resmi 2023 11 16 12.48.21

Büyük BTC Opsiyonları Sona Eriyor

Markus Thielen, makro beklentilere ek olarak, tarihi yaklaşan Bitcoin opsiyonlarına da değindi. Kasım ve Aralık aylarının sonunda gerçekleşecek olan 3,7 ve 5,4 milyar dolarlık iki opsiyonun ödenmeyen çağrı oranlarının yüzde 85’e ulaştığını belirtti. Thielen’e göre, opsiyon yatırımcıları kendilerini korumak için bu tarihlerden önce Bitcoin satın almaya devam etmek zorunda kalacaklar.

ABD’de Tüketici Enflasyonu Düşüş Trendinde

ABD’de tüketici enflasyonunun yüzde 3,2’ye düşerek beklentilerin altında kalması, Federal Rezerv’in (FED) faiz indirim takvimini daha yakın tarihlere çekeceği beklentisine yol açtı. Piyasalar, FED’in 2024 baharının sonunda faiz indirimlerine başlamasını beklemektedir. CME FedWatch verileri, 12 Haziran 2024 tarihli Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında faizlerin düşme ihtimalini yüzde 84,4 olarak göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.