HaberlerBorsa Haberleri

Beşiktaş, Kripto Varlık Platformu Rain İle Anlaşmaya Vardı!

Kripto para platformu Rain, Türkiye'nin en başarılı spor takımlarından biri olan Beşiktaş ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Yaklaşık 14 milyon euroluk bir anlaşma kapsamında, iki yıl boyunca Beşiktaş'ın forma göğüs ve güney tribününde "Rain" ismi yer alacak.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Türkiye piyasasına yeni giren bir kripto varlık şirketi olan Rain, Beşiktaş ile bir gömlek sandığı sponsorluğu ve bir güney tribün sponsorluğu anlaşması yaptı.

Konuyla ilgili olarak KAP’a yapılan açıklama şu şekilde:

Firmamız ile Rain Yazılım ve Ticaret A.Ş. arasında yapılan görüşmeler neticesinde 16 Mart 2022 tarihinden 2023-2024 sezonunun sonuna kadar Güney Tribün Sponsorluğu ve 2022-2023 sezonundan başlayarak sezon sonuna kadar devam etmektedir. 2023-2024 sezonunda Jersey Sandık Sponsorluğu kapsamında Şirketimize toplam 12.250.000 Euro + KDV ödemesi için anlaşmaya varılmış olup, toplam 12.250.000 Euro ödemesi için anlaşma sağlanmıştır.

Besiktas-Rain
Besiktas-Rain

“Beşiktaş’ın Rain’e büyük katkısı olacak”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi düzenlediği basın toplantısında, “Futbol ekonomisindeki değişimlere ayak uydurabilen kulüpler ayakta kalacak” dedi. Göğüs sponsorumuz Rain ile iki yıl birlikte olacağız.  Rain, tribünlerimizden birinin adını verdik. Beşiktaş’ın Rain’e önemli katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

“Beşiktaş ile olmaktan dolayı mutluyuz”

Rain’in kurucu ortağı Joseph Dallago, “Beşiktaş bizim için gerçekten harika bir partner” dedi. Birlikte olmaktan mutluyuz. Beşiktaş, uzun ve şanlı bir geçmişe sahip güvenilir bir kulüp. Birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz için mutluyuz.

“Rain için yeni bir sayfa açıldı.”

Rain Türkiye CEO’su Mehmet Çamır, “Bu anlaşmanın Türk futbol tarihinde önemli bir yere sahip olacağına inanıyoruz” diyerek, şöyle devam etti:

Bu anlaşma ile Rain de yeni bir sayfaya giriyor. Türkiye’ye olan inancımız ve Türkiye’nin bu alanda benzersiz bir konuma sahip olduğuna inanıyoruz. Gençler yeni finansal kaynaklara kısa sürede alışabilirler. Bu nedenle başlamak istiyoruz. Türkiye’den Rain’in yükselen hikayesi. Finans sektörünün güvenini güçlendirmek için Beşiktaş’la birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağız.

Başkan Çebi, Beşiktaş’ın taraftar tokeni verip vermeyeceği sorusuna, “Beşiktaş‘ın adına yatırım yapacakların zarar görmesini istemediğimiz için bu konuda hassas ilerlediklerini ve bundan dolayı sürecin uzayabileceğini belirtti.

Son olarak Çamır, Rain Beşiktaş anlaşmasının taraftarlara yakında faydalar sağlayacağını belirtti.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.