Bitcoin HaberleriKripto Para Birimleri

Honduras, Bitcoin’e Dair Çıkan Haberleri Yalanladı!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Honduras,Bitcoin‘e dair çıkan haberleri yalanladı.Honduras Merkez Bankası bugün yaptığı açıklamada, ülkenin Bitcoin’i yasallaştıracağına dair haberleri Reddetti.

Merkez Bankası, ülke yasalarına uygun olarak banknot ve madeni para basmaktan sorumlu kuruluşlar olduklarını vurguladı. Ayrıca, kripto para birimi kullanılarak yapılan ödemeleri “denetlemediğini veya garanti etmediğini” belirtti.

Honduras’ın Bitcoin’i kabul edebileceğine dair spekülasyonlar ortaya çıktıktan sonra merkez bankası bu duyuruyu yayınladı. Sonuç olarak, banka söylentileri kategorik olarak reddetti.

Honduras, Bitcoin'E Dair Çıkan Haberleri Yalanladı!
Honduras, Bitcoin’E Dair Çıkan Haberleri Yalanla

Bir Orta Amerika ülkesi olan El Salvador, Bitcoin’i memnuniyetle karşıladığında, daha fazla yoksul ülkenin Bitcoin’i kabul edebileceğine dair tahminler vardı. BitMEX CEO’su Alexander Höptner’e göre 2022’nin sonunda on ülke Bitcoin‘i yasallaştırmış olacak.

Meksika da benzer şekilde Bitcoin’i kabul edebileceği yönündeki son raporları yalanladıHollanda’nın bir parçası olan Sint Maarten adası Bitcoin Cash‘i resmi para birimi yapmayı düşünüyor.

 

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.