Bitcoin Haberleri

El Salvador,Bitcoin Kaynaklı Tahvil Planını Uzattı!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

El Salvador,Bitcoin kaynaklı Tahvil planını uzattı.El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin destekli tahvil planının Eylül ayına kadar ertelenebileceğini söyledi.

El Salvador,Bitcoin Kaynaklı Tahvil Planını Uzattı!
El Salvador,Bitcoin Kaynaklı Tahvil Planını Uzattı!

Reuters’e göre El Salvador’un Bitcoin tahvilleri ihraç etme niyeti Eylül ayına ertelenebilir. Daha önce bildirildiği üzere, Ukrayna’nın işgali nedeniyle ülke, 15 ila 20 Mart arasında başlatılması planlanan bu girişimi erteleyebileceğini söyledi. El Salvador’un önerdiği 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvil planı, Zelaya’ya göre ertelendi. ülkenin televizyon programında “Fronte a Frente”. Zelaya yaptığı açıklamada şu iddialarda bulundu:

“Sanırım zamanı değil… Mayıs ve Haziran aylarında piyasaya sürülebilir ancak piyasa değişkenleri farklılaşıyor. Eylül’den sonra olabilir, Bitcoin tahvilinde olduğu gibi önceden finanse edilmedikçe fon toplamanız zor.”

Daha önce bildirildiği gibi, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Kasım 2021’de Bitcoin destekli tahvil planını açıkladı. Ülkenin Bitcoin Şehrini finanse etmek için kullanılacak olan ihraç, aynı zamanda Bitcoin satın almak ve jeotermal enerji kullanarak Bitcoin çıkarmak için kullanılacak.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.