Bitcoin Haberleri

Kripto Para Düzenlemesi Sonunda Meclis’e Geliyor

üm dünyada olduğu gibi son yıllarda Türkiye’de de kripto para kullanımı artmaya devam ediyor.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Tüm dünyada olduğu gibi son yıllarda Türkiye’de de kripto para kullanımı artmaya devam ediyor. Özellikle son zamanlarda Türkiye’de kripto para kullanım oranı %50’nin üzerine çıkarken bir yandan da kripto regülasyon çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılında yaptığı açıklamada kripto paraları kabul etmek gibi bir niyetleri olmadığını belirterek kripto paralarla mücadele edeceklerini vurgulamıştı. Erdoğan ayrıca, çalışmaların devam ettiğini de ifade etmişti.

Kripto Para Düzenlemesi Sonunda Meclis'E Geliyor

Son olarak Yeni Şafak’ın haberine göre, kripto paraların yasalar kapsamına alınması için hazırlanan kripto para taslağının 2023 yılı bitmeden Meclis’e sunulacağı iddia ediliyor. Bu taslakla birlikte kripto sektörünün kara para aklama ve terörizmin finansmanı amacıyla kötüye kullanılması engellenmeye çalışılacak.

Kripto para düzenlemesiyle birlikte, sosyal medya fenomenlerinin de düzenleme kapsamına alınması bekleniyor. Bu adımın, kripto paraların sosyal medya üzerinden kötüye kullanılmasının önüne geçmeye yönelik olduğu söyleniyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, Financial Action Task Force (FATF) tarafından paylaşılan rapora göre Türkiye’nin 40 FATF standardının 39’u ile uyumlu olduğunu ifade etti. Şimşek ayrıca, teknik uyum çalışmaları devam eden tek konunun kripto paralarla ilgili olduğunu belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.