Bitcoin Haberleri

Kurumsal yatırımcılar kripto para ürünlerine temkinli yaklaşıyor: Ekim 2020’den bu yana en düşük seviye kaydedildi

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Kripto para piyasasında son haftalarda, küçük çaplı girişler kaydedildi. Bu durum, kurumsal yatırımcıların kripto paralara tereddütle yaklaştığının bir göstergesi olarak yorumlandı. Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetim şirketi konumunda bulunan CoinShares tarafından paylaşılan “Dijital Varlık Fonu Akışları” raporunda değerlendirmelerde bulunan Araştırma Direktörü James Butterfill, üst üste üçüncü haftada da kripto paralara küçük girişlerin olduğunu, bunun soğukkanlı kurumsal duyarlılığına işaret ettiğini belirtti.

“KURUMSAL YATIRIMCILAR TEREDDÜTTE”

James Butterfill

James Butterfill, raporundaki değerlendirmesinde, “Para akışları küçük kalıyor ve bu, yatırımcılar arasındaki tereddüte işaret ediyor. Bu durum, 2020’nin Ekim ayından bu yana hafta içerisinde kaydedilen en düşük seviye olan 886 milyon dolar ile yatırım ürünlerinin işlem hacmini de yansımasıdır” ifadelerini kullandı.

GİRİŞLER KÜÇÜK, ÇIKIŞLAR DENGELİ

26 – 30 Eylül haftasında Bitcoin’e (BTC) odaklı fonlara en yüksek para girişi sadece 7,7 milyon dolar ile sınırlı kaldı. Öte yandan Ethereum (ETH) ürünlerine yapılan girişler ise sadece 5,6 milyon dolar ile daha da geride kaldı. Diğer yandan short Bitcoin ürünlerine 2,1 milyon dolarlık giriş kaydedilirken; Polygon (MATIC), Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) ürünlerinde 3,5 milyon dolarlık çıkışlar kaydedildi. Söz konusu fonlarda Solana (SOL) 700 bin dolarlık çıkış görürken, çoklu yatırım ürünlerinde aynı haftada 400 bin dolarlık çıkış kaydedildi. Geçtiğimiz hafta Solana ağında hatırlanacağı üzere 6 saatlik bir işlem kesintisi yaşanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.