HaberlerBasın BülteniNFT Haberleri

NFT Domain (Alan Adı )Nedir, NFT Domain Nasıl Alınır?

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

NFT Domain, merkeziyetsiz internet alan adlarıdır ve geleneksel alan adlarından farklı olarak, blok zinciri teknolojisi kullanılarak oluşturulurlar. NFT Domain‘ler, Non-Fungible Token (NFT) olarak bilinen benzersiz dijital varlıklar aracılığıyla temsil edilir. İşte NFT Domain’lerin temel özellikleri:

  1. Blok Zinciri Üzerinde Saklanma: NFT Domain’ler, Ethereum veya Zilliqa gibi blok zinciri platformları üzerinde saklanır. Bu sayede merkezi otoriteler tarafından kontrol edilmezler ve sansürlenemezler.
  2. Sahiplik ve Yönetim: Bir NFT Domain satın aldığınızda, bu domainin tam sahipliğini elde edersiniz. Sahiplik bilgileri blok zincirinde kaydedilir ve yalnızca özel anahtarınıza sahip olan kişi bu domaini yönetebilir.
  3. Satış ve Transfer: NFT Domain’ler, diğer NFT’ler gibi alınıp satılabilir. Bir NFT Domain’i satın aldıktan sonra, bunu başka bir kişiye transfer edebilir veya çeşitli NFT pazar yerlerinde satabilirsiniz.
  4. Merkeziyetsiz Web (Web3) ile Entegrasyon: NFT Domain’ler, merkeziyetsiz web sitelerinin oluşturulmasında kullanılabilir. Bu tür domainler, IPFS (InterPlanetary File System) gibi merkeziyetsiz dosya depolama sistemleriyle entegre çalışabilir.
  5. Sansüre Direnç: Geleneksel domain adlarından farklı olarak, NFT Domain’ler merkezi bir otorite tarafından kapatılamaz veya sansürlenemez. Bu, ifade özgürlüğünü ve internet özgürlüğünü destekler.
Ekran Resmi 2024 07 01 15.17.24
Nft Domain (Alan Adı )Nedir, Nft Domain Nasıl Alınır? 3

Dünyanın En Pahalı NFT Domainleri

Çoğu zaman dijital sanatla ilişkilendirilse de NFT’ler çevrimiçi olarak herhangi bir ürüne başvurabilir. Bilinen en pahalı NFT, Beeples “Everydays: The First 5000 Days” isimli eseridir. Eser bu yılın ortalarında 69 milyon dolara satıldı.

NFT’lerin bazı örnekleri şunları içerir: benzersiz dijital sanat eseri, bir video, gifler, bir deneme, dijital koleksiyon, bir video oyunu öğesi, tasarımcı spor ayakkabıları, bir etkinlik için çevrimiçi bilet ve bir alan adı. Ancak, NFT’ler hala çok yeni. Benzersiz olan ve bireysel sahiplik kanıtı gerektiren her şeyi içerdiklerinden, gelecekte NFT olarak tanımlanan çok daha fazlası olabilir.

NFT Alan Adlarına İhtiyaç Artacak!

NFT yatırımlarına olan ilgi arttıkça, NFT’lerin işlemlerini gerçekleştiren daha fazla web sitesi olacaktır. Böylece NFT ile ilgili alan adlarına artan bir ihtiyaç duyulmaktadır. Alan adı şirketi Donuts, trend olan anahtar kelimelerin aylık piyasa raporunda, 2021’de Mart ve Nisan aylarında NFT alan adlarında büyük bir artış başlandığını bildirdi.

NFT Endüstrisinde Alan Adlarının Önemi

Alan adları, üzerine işlerimizi inşa ettiğimiz dijital gayrimenkullerdir. Müşterilerin bize ulaşması için bir portal sağlarlar. Alan adları, 2021’deki kadar değerli veya önemli olmamıştı . Amerika Birleşik Devletleri E-ticaretinin yükselişi, NFT’lerin artan satışlarıyla el ele gidiyor. Dünyada 4.27 milyar İnternet kullanıcısı var ve bir web sitesi bunların her birine erişim sağlıyor.

Bu, NFT endüstrisindeki alan adları için geçerlidir. Unutulmaz bir NFT alan adıyla bu dijital gayrimenkul, hem NFT alıcıları hem de satıcıları için bir hedef haline gelecek. Ek olarak, bir alan adı NFT’lerle birçok özelliği paylaşır. Kanıtlanmış mülkiyete sahip her biri benzersizdir ve değiştirilemez.

NFT Alan Adı Nereden Alabilirim?

Milyonlarca süresi dolmuş alan adı, sahiplerinin bunları yenilemek için ödeme yapmadığı her ay piyasaya çıkar ve kayıt olmak isteyen herkesin kullanımına sunulur.

Bu pazar yerleri birçok pazarlığa ev sahipliği yaparken, ileri görüşlü yatırımcılar herkesten önce trend alan adlarını koleksiyonlarına katabilir yüksek kazançlar karşılığında satabilir.

NFT yatırımlarının sayısı arttıkça, pazar yerlerinin ve işlem yerlerinin çevrimiçi olması çok önemli olacaktır. NFT ile ilgili tek kelimelik ve akılda kalıcı bir anahtar kelimeye sahip olmak, dijital para biriminin yeni dünyasında başarının anahtarı olacaktır.

NFT domaini alanında başarılı olmayı hedefleyen  projelerden biri olan Privapp.Network yakın zamanda Türk yatırımcılarının ilgi odağı olacağı düşünülüyor. Privapp Network’da dilediğiniz Priva alan adına sahip olabilir bu alan adlarından yüksek kazançlar edebilirsiniz.

Henüz beta aşamasında olan Priva NFT Domain satın alma işleminizi  Privapp Network Marketplace üzerinden yaparak NFT dünyasına adım atabilir uzun vadede kendi koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.