HaberlerBitcoin Haberleri

ABD Kongre Üyesinden, Bu Ülkenin Kripto Paralara Yönelimine Karşı Yasa Tasarısı!

ABD Kongresi'nde, bu ülkenin kripto para birimlerine yönelmesine yaptırım uygulanması için bir yasa tasarısı sunuldu.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

ABD Kongresi‘nde, bu ülkenin kripto para birimlerine yönelmesine yaptırım uygulanması için bir yasa tasarısı sunuldu.

ABD Kongre Üyesi Brad Sherman tarafından kripto para birimiyle ilgili bir yasa tasarısı sunuldu. Tasarı, yaptırımları atlatmak için kripto para kullanan Ruslara yaptırım uygulanmasını öneriyor.

ABD Kongre Üyesi Tarafından Sunulan Kripto Para Yasası

13 Mart’ta ABD Kongre Üyesi Brad Sherman, halka açık belgelere göre kripto para birimiyle ilgili bir yasa tasarısı sundu. Sherman’ın tasarısı, Rusların yaptırımları atlatmak için kripto para kullanmasını önlemeyi amaçlıyor.

Tasarının özeti şöyle:

Yaptırım uygulanan Rus kişilerin işlemlerini kolaylaştırmak ve başka amaçlar için kripto para biriminin kullanımıyla ilgili yaptırımlar uygulanması gerekiyor.

Pazartesi sabahı Sherman’ın ofisine gönderilen yorum talebi geri gönderilmedi.

Tasarıdaki davalara ilişkin genel bir notta, Sherman’ın mevzuatına Dış İlişkiler Komitesi ve Finansal Hizmetler‘e ek olarak ilgili komitenin yetki alanına giren bu tür hükümlerin değerlendirilmesi için Başkan tarafından belirlenen daha sonraki bir tarihe havale edildi.

Abd Kongre Uyesi Kripto Yasa Tasarisi Sundu Coin Turk.com E1647338960327

Yasa Tasarısı, Ruslara Karşı Yaptırımları İlgilendiriyor

Mevzuatın dosyalanması, Kongre’nin Ukrayna’nın işgali sırasında uygulanan Rus yaptırımları ışığında kripto para sorununa giderek daha fazla odaklanmasıyla geliyor. Senatör Elizabeth Warren’ın da bu alanda mevzuat üzerinde çalıştığı söyleniyor, ancak bu tasarının ne zaman sunulacağı belli değil.

Hükümet yetkililerinin artan teyakkuzlarına rağmen, Rusya’nın geçen aydan bu yana yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimleri kullandığına dair çok az somut kanıt var. Mali Suçları Uygulama Ağı geçen hafta konuyla ilgili bir uyarı yayınladı ve Müdür Vekili Him Das’a göre, “Kripto para birimleri gibi araçlar kullanarak yaptırımlarımızın yaygın bir şekilde kaçmasına tanık olmadık” dedi.

Öte yandan Sherman, daha önce ABD’de kripto para birimlerinin satın alınmasını yasaklayan yasaları savunmuştu.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.