Haberler

Analist: Altın Verileri Bu Seviyeleri Gösteriyor!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Piyasa analisti Christian Borjon Valencia’ya göre, daha güçlü bir dolar, daha yüksek ABD Hazine tahvil getirileri ve hisse senedi kazançları dahil olmak üzere birçok unsur, Altın’ın aşağı yönlü hareketine katkıda bulunuyor. Bu arada ABD Dolar Endeksi (DXY), %0,22’lik yeni kazançlarla 94,00 civarlarında güçlü kalırken, ABD’nin 10 senelik Hazine tahvil getirileri, yatırımcıların devamlı yüksek enflasyon ve Fed’in Kasım ayında erken tapering beklentilerine ilişkin endişelerinin devam etmesiyle %1,55’e terfi etti. Analist, yüksek hisse senedi piyasalarının da traderları külçeden uzaklaştırdığını belirtiyor.

Çarşamba’dan Cuma’ya kadar, ABD’deki istihdam verileri ön planda

Coinnewstr.com olarak bildirdiğimiz üzere, altın tutarları üç gün sonrasında tekrardan düşüşe geçti. Altın, yazının yazıldığı sıralarda günlük %0,62 kayıpla 1.748,66 dolardan işlem görüyordu. Pazartesi günkü kayıpları azaltan ve %0,55 ile %1,44 içinde değişen ABD borsa endekslerinin gösterdiği şeklinde, piyasa hissiyatı şimdilik iyimser görünüyor.

ABD ekonomik raporu, traderların bir sonraki sarı metal hareketini ölçmelerine destek olmak için eleştiri makroekonomik verileri içerecek. Çarşamba günü, Eylül ADP İstihdam Değişikliği verileri açıklanacak. Piyasa, Ağustos ayındaki 374K’ya karşı 428K yeni iş artışı bekliyor. Perşembe günü, 1 Ekim’de biten hafta için ABD İlk İşsizlik Başvurularının 350 bin olması umut ediliyor. Cuma günü, ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu Tarım Dışı İstihdam raporunu yayımlayacak. Piyasa, ABD ekonomisinde 488 bin yeni iş yaratılmasını bekliyor.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, iyi bir istihdam raporunun kendisini tapering süreci mevzusunda ikna edeceğini söylemiş oldu. Sonuç Başkan Jerome Powell’ın beklediği şeklinde olursa, tapering duyurusu FOMC’nin Kasım  toplantısında yapılabilir.

Altın fiyatı teknik görünümü

Piyasa analisti Christian Borjon Valencia, spot altın fiyatının günlük hareketli ortalamaların (DMA’lar) oldukça altında kaldığını ve bunun da aşağı yönlü bir eğilimi gösterdiğini belirtiyor ve Pazartesi fiyat hareketi içindeki günlük kapanışın, doğrulama gerektirse de bir ayı-harami paterni oluşturabileceğini söylüyor. Christian Borjon Valencia, analizine şu şekilde devam ediyor:

Altın ayılar, düşüş trendini sürdürmek istiyorlarsa, 5 Ekim’in düşüğü 1.747 doların altında bir kırılmaya gereksinimleri olacak. Bu netice durumunda, kartlarda 1.687 dolara doğru bir hareket var. Ancak yolda bazı engeller bulunacaktır. İlk destek 29 Eylül’ün en düşük seviyesi 1.721 dolar, arkasından 1.700 dolar olacak.

Altın fiyatı günlük grafik

Analist, öte taraftan, altın boğaların kontrolü tekrardan kazanmak istiyorsa, 50 günlük hareketli ortalamanın (DMA) üstünde 1.782 dolar seviyesinde bir günlük kapanışa gereksinimleri olacağını söylüyor ve şu seviyelere dikkat çekiyor:

Bu başarıldığında, aşağıdaki kilit direnç seviyeleri 1.800 dolarda 200-DMA ve 1.808 dolarda 100-DMA olacaktır. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 46’da, birazcık daha düşük, aşağı yönlü önyargıyı destekliyor, bundan dolayı başka bir düşüş olabilir.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.