Haberler

BBVA İsviçre Şubesi, Kripto Saklama İşlemleri için Harekete Geçti!

İspanya'nın en büyük bankalarından biri olan BBVA'nın İsviçre şubesi, kripto saklama işlemleri için harekete geçtiğini duyurdu.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

İspanya’nın en büyük bankalarından biri olan BBVA’nın İsviçre şubesi, kripto saklama işlemleri için harekete geçtiğini duyurdu. Ripple’ın sahip olduğu teknoloji firması Metaco’nun Harmonize platformunu kullanacak olan BBVA, bu adımıyla kurumsal yatırımcılar için daha güvenli ve doğrulanabilir bir kripto hizmeti sunmayı hedefliyor.

Banka, yayımladığı açıklamada, Harmonize platformunun düzenleyicilerin güvenlik standartlarını ve işlem doğrulama süreçlerini daha iyi çalıştırdığını vurguladı. Bu da BBVA’nın kripto hizmetinin potansiyelini genişletmek için önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor.

Bbva İsviçre Şubesi, Kripto Saklama İşlemleri Için Harekete Geçti!

Harmonize platformu, BBVA’nın Bitcoin ve Ethereum dışındaki blokzincirlerine bağlanmasına olanak sağlayarak bankanın kripto hizmetini çeşitlendirmesine yardımcı olacak. BBVA’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Harmonize üzerinde işlem yapmak, BBVA’nın gelecekte Bitcoin (BTC) ve Ether’e (ETH) ek olarak diğer kripto varlıkların alım satımı veya geleneksel varlıkların ‘tokenizasyonu’ gibi yeni hizmetler sunabilmesinin kapısını açıyor.”

Harmonize platformu, dijital varlık uygulamaları için bir orkestrasyon katmanı olarak 2021 yılında piyasaya sürüldü. Kısa bir süre önce, kripto karşıtı tavrından vazgeçen HSBC, Metaco ile ortaklık kurarak Harmonize’ı dijital varlıklara yönelik yeni saklama hizmetiyle entegre etti. Metaco’nun büyük finans kurumları arasındaki ortaklıkları arasında DZ Bank, Societe Generale ve UnionBank gibi önemli isimler yer alıyor. Ayrıca, Ripple tarafından 250 milyon dolar karşılığında Mayıs 2023’te satın alınan Metaco, sektördeki güvenilirliğini kanıtlamış bir teknoloji firmasıdır.

BBVA ve Metaco arasındaki ortaklık, 2021 yılında BBVA İsviçre’nin bireysel müşterilere kripto saklama ve ticaret hizmetleri başlatmasıyla birlikte başladı. Bu hamle, Euro bölgesinde bu tür hizmetleri sağlayan ilk 1. kademe banka olan BBVA’nın dijital varlık alanında liderlik pozisyonunu güçlendirmesine yardımcı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.