Bitcoin Haberleri

Bitcoin Ağındaki Transfer Ücretleri Düşüşe Geçti

Bitcoin ağında son günlerde yaşanan önemli bir gelişme, transfer ücretlerindeki düşüş oldu.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Bitcoin ağında son günlerde yaşanan önemli bir gelişme, transfer ücretlerindeki düşüş oldu. Transfer ücretleri, bir süre önce 18 dolara kadar yükselmişken Kasım’ın son haftasında gerileme yaşadı. Blokzincir verilerine göre, 24 Kasım tarihinde işlem başına ortalama ücret 5,89 dolar, medyan ücret ise 2,86 dolar olarak kaydedildi. 23 Kasım’da ortalama ücretin 14 dolar civarında seyretmesine rağmen, bir günde yüzde 50’den fazla düşmesi dikkat çekti.

Ekran Resmi 2023 11 26 12.52.15

Bu düşüşün sebepleri arasında, BTC ağındaki artan işlem hacmi ve Ordinals yazıtlarındaki aktivite yer alıyor. Dune Analytics verilerine göre, Ordinals üretimi hız kesmeden devam ediyor ve Bitcoin madencileri günlük olarak 300 bine yakın Ordinals yazıtının üretilmesine katkı sağlıyor.

Madenci Gelirleri Ekim Ayında Rekor Kırdı

Yüksek işlem ücretleri, Bitcoin madencilerinin gelirlerinin artmasına neden oldu. Ekim ayında ödül ve ücretlerden toplamda 885 milyon dolar kazanan Bitcoin madencilerinin, ay sonunu beklemeden toplam geliri 945 milyon dolara ulaştı.

Bitcoin Madenci Geliri

Güncel verilere göre, Bitcoin madencileri her gün 41 milyon dolar kazanç elde etmektedir. Bu etkileyici rakamlar, Bitcoin madenciliğinin hala oldukça karlı bir sektör olduğunu gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.