Bitcoin Haberleri

Bitcoin Çökerken Sadece O 5 Altcoin Yeşilde!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Bitcoin (BTC) ağır bir şekilde düştü ve hatta ABD doları karşısında 47.700 dolara kadar indi. Bitcoin, 47.000 ve 47.500 dolar seviyelerinin üzerinde bir toparlanma dalgası girişiminde bulunuyor. Bu durum, genel kripto para piyasasını da etkiledi ve pek çok coin, düşüş yaşıyor gibi görünüyor. Ancak bu sırada, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan 5 altcoin, yeşil tahtada işlem görüyor. Bu yazıda, Coinnewstr.com olarak, en çok yükselenleri ele alacağız…

Bitcoin düşerken en çok yükselen altcoin projesi, Algorand (ALGO) oldu

Kripto para piyasası, haftanın ilk gününe genel bir düşüş dalgası ile başladı. Toplam kripto para piyasasının değeri 2.33 trilyon dolara düştü ve yüzde 4.6’lık bir kayıp sergiledi. Ancak değer kazanan bazı altcoin’ler de oldu. Bunların ilki, Algorand. ALGO, son 24 saatte yüzde 9.58 yükseldi. Geçtiğimiz günlerde, Borderless Capital, Algorand ekosistemini desteklemek için 500 milyon dolarlık bir fon başlattığını duyurdu. Algorand Vakfı tarafından yayınlanan bir blog yazısı aracılığıyla duyurulan sermaye, özellikle merkezi olmayan uygulamalara, likidite madenciliği hizmetlerine, borç verme, borçlanma, yield farming ve aynı zamanda NFT’lere odaklanacak.

En çok yükselen ikinci coin, Basic Attention token (BAT) oldu. Uzmanlara göre, kripto traderları, muhtemelen en iyi dijital varlıklarla nispeten daha düşük pozitif korelasyonu nedeniyle BAT’a akın etti. Veri izleyici Cryptowatch’a göre, Basic Attention Token ile Bitcoin arasındaki 30 günlük korelasyon katsayısı 0.24 ve Ethereum ile aynı değer 0.27 idi.

PancakeSwap, coin yakımı gerçekleştirecek

Üçüncü olarak, merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler gibi pek çok sistemi destekleyen çok amaçlı bir Blockchain platformu olan Waves (WAVES) yüzde 4 kadar değer kazandı. Dördüncü sırada, PancakeSwap (CAKE) yer alıyor. PancakeSwap, otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcıdır (AMM) – kullanıcıların token alışverişi yapmasına, farming yoluyla likidite sağlamasına ve karşılığında ücret almasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir finans (DeFi) uygulamasıdır. CAKE, bu hafta CAKE coin yakımını gerçekleştirecek.

Son olarak, kripto para borsası Huobi Global’in yerel tokenı olan Huobi Token (HT) yükseldi. HT, Ethereum Blockchain’ine dayalı merkezi olmayan bir varlıktır ve ERC-20 uyumludur. HT’nin değeri kısmen Huobi kripto borsasının itibarına bağlıdır. Ancak, son yükselişinin ardındaki sebepler kesin olarak bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.