Bitcoin Haberleri

Bitcoin Rallisi MicroStrategy Hisselerini Etkiliyor

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Son zamanlarda Bitcoin rallisi yatırımcıları teşvik ediyor ve bu durum MicroStrategy şirketinin hisse fiyatlarına da yansıyor. Teknoloji şirketi MicroStrategy’nin hisse fiyatları, yaklaşık iki yılın en yüksek seviyesine ulaşarak dikkatleri üzerine çekti. Bu yükselişte Bitcoin’in etkisinin olduğu belirtiliyor.

MicroStrategy, kurumsal bir Bitcoin kasası olarak bilinir ve Bitcoin stratejileriyle tanınır. Şirketin kurucusu Michael Saylor, Ağustos 2020’de enflasyona karşı korunma amacıyla Bitcoin satın almaya başladıklarını açıklamıştı. Şirketin Bitcoin varlıkları Nisan ayında kâr etmeye başladı ve Haziran ayında da alımlarını sürdürdü. Şu anda şirketin 152,333 adet Bitcoin’i bulunuyor ve toplam değeri 4 milyar doların üzerinde. Şirketin Bitcoin alımlarının ortalama fiyatı ise 29,668 dolar olarak hesaplandı. MicroStrategy, dolaşımdaki Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 0.75’ini elinde tutuyor.

Bitcoin Rallisi Microstrategy Hisselerini Etkiliyor

MicroStrategy Hisselerinin Yükselişi

MicroStrategy hisseleri, Aralık 2021’den bu yana ilk kez 500 dolar seviyesini aşarak önemli bir kilometre taşına ulaştı. Hisse fiyatları 524 dolara kadar yükseldi ve şirketin piyasa değeri 7.33 milyar dolara ulaştı. Bir ay içinde hisselerin değeri iki katına çıktı ve son verilere göre yılbaşından bu yana yüzde 258 oranında artış gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.