Haberler

Bybit’den Açıklama! Kurumsal Yatırımcıların Gözü Bitcoin’de

Singapur merkezli kripto para borsası Bybit'in araştırma kolu olan Bybit Research, yeni bir araştırma raporu yayınladı.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Singapur merkezli kripto para borsası Bybit’in araştırma kolu olan Bybit Research, yeni bir araştırma raporu yayınladı. Bu rapor, kurumsal yatırımcıların kripto tercihlerini incelemekte ve ortaya çıkan bulguları paylaştı. Rapor, büyük oyuncuların Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi büyük kripto varlıklarına odaklandığını, altcoin’ler konusunda ise biraz daha çekimser davrandıklarını gösteriyor.

Bybit araştırmacılarına göre, kurumsal yatırımcılar yılın ilk üç çeyreğinde Bitcoin varlıklarını neredeyse ikiye katlamıştır. Uzmanlar, daha küçük sermayeli bireysel yatırımcıların yüksek getiri umuduyla Bitcoin’e daha az odaklandığını belirtti.

Bybit Arastirma

Rapor, büyük oyuncuların spot ETF onayı beklentisiyle Bitcoin yatırımlarına devam ettiğini, ancak altcoin sermayelerinin Mayıs ayı dışında yıl boyunca azaldığını ortaya koymaktadır. Ayrıca, Bybit’in raporunda kurumsal yatırımcıların Shapella güncellemesinin ardından portföylerindeki Ether oranını da düşürdüğü vurgulanıyor.

Bybit tarafından paylaşılan pasta grafik, kripto yatırımlarının dağılımını göstermektedir. Buna göre, altcoin yatırımlarının toplam sermayeye oranı %5, Ether’in oranı %15, Bitcoin’in oranı %35 ve stablecoin’lerin oranı ise %45 olarak belirlenmiştir. Bu veriler, piyasanın en büyük iki kripto varlığı Bitcoin ve Ether’in toplam payının %50 seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte, analistler önümüzdeki haftalarda bir piyasa düzeltmesi riskine dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.