HaberlerEthereum Haberleri

Ethereum ETF Onayının Ardından ETH Fiyatındaki Düşüş Sürecek mi?

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Yatırımcılar, spot Bitcoin ETF’lerinin faaliyete geçmesiyle, benzer şekilde spot Ethereum borsa yatırım fonlarının piyasaya sürülmesi sonrasında, Ether (ETH) fiyatının yukarı mı yoksa aşağı yönlü mü hareket edeceği konusunda fikir birliği sağlayamıyor.

Kripto uzmanı Matthew Hyland, 24 Mayıs’ta X’te yayınladığı bir tweette, “Bitcoin ETF’lerinin ardından Ether için benzer bir düşüş öngörmediğini” ifade etti.

Hyland, Bitcoin’e karşı konumlanarak, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması öncesinde herhangi bir fiyat düşüşünün yaşanmadığını belirtti.

“Bitcoin ETF’lerinin çıkışı beklenirken, Grayscale’in ETF’si piyasaya sürülünce ani bir düşüş yaşandı ve satışlar arttı.”

Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin ardından, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 17,6 milyar dolar varlık kaybı yaşadı.

Ethereum, Mart ve Nisan aylarında SEC’in ETF onaylarına ilişkin olası değişikliklere işaret eden haberler öncesinde %15 değer kaybetti. Fakat, bu haberlerin ardından sadece üç gün içinde %29 yükseldi.

ETH’nin fiyatı şu anda 3 bin 750 dolar seviyelerinde gidip gelerek alıcı ve satıcıları şaşırtıyor. Piyasada görülen bu hareketlilik, fiyatların kararsızlığını yansıtıyor ve yatırımcıların stratejilerini belirlemesini zorlaştırıyor. Analizlerin sürekli takip edilmesi gereken bu dalgalanma, ETH’nin geleceği hakkında belirsizlik yaratıyor. Bu belirsizlik içinde yatan fırsatlar kaçırılmamalı, piyasayı iyice anlama ve doğru kararları alma konusunda dikkatli olunmalıdır.

Ether’de Grayscale Senaryosu Nasıl İşleyecek?

Grayscale’in Ethereum Trust’ını (ETHE) bir ETF’ye dönüştürme planı, uzmanlar arasında endişe yarattı. Hyland, “Her iki durumda da Grayscale ürünlerinin varlığı, BTC’de olduğu gibi ETH için de satış baskısına neden olabilir,” şeklinde konuştu.

Hyland, Ethereum ETF onayı öncesinde Ether’in bu yıl Mart ayında 4.092 dolara ulaşarak “yerel en yüksek seviyeleri” gördüğünü belirtti. Bu durum, Ether için olumlu bir ivme oluşturdu. ETF analisti Eric Balchunas’ın spot Ether ETF’lerinin onay umutlarını yüzde 25’e düşürdüğü zaman dilimine rastladı.

Kriptonun önde gelen figürlerinden Michaël van de Poppe, Ethereum ETF’lerinin piyasaya sürülmesiyle ilgili benzer belirsizliklerin süreceğini belirtti.

“Listeleme gerçekleşene kadar bir bekleme süresi var ve sonrasında piyasanın güçlü bir şekilde devam edip etmeyeceğini göreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.