HaberlerTüm Haberler

Avustralyalı Banka Kendi Stablecoin’ini Piyasaya Sürüyor!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Avustralya Ulusal Bankası, AUDN adı altında Ethereum (ETH) ağında kendi stablecoin’ini tanıttı.

Ülkenin resmi para birimi olan Avustralya doları, Avustralya Ulusal Bankası tarafından geliştirilen bir stablecoin ile eşleştirildi. Ethereum ağı üzerinde geliştirilen AUDN stablecoin, büyük şirketlere blockchain işlemlerinde yardımcı olmak için tasarlandı. Geçen yıl, Avustralya Merkez Bankası bir stablecoin çıkarma niyetini açıkladı. Bu çözümle banka, blockchain girişimlerini hızlandırmayı umuyor.

Avustralyalı Banka Kendi Stablecoin'Ini Piyasaya Sürüyor!

Ulusal Avustralya Bankası, AUDN  Adlı Stablecoin Çıkardı

Avustralya Ulusal Bankası, Ethereum (ETH) ağını kullanarak Avustralya dolarına sabitlenen AUDN stablecoin piyasaya sürdü.

Stablecoin’in kullanımlarını genişletmeden ve kurumsal müşterilerin gereksinimleri hakkında geri bildirim toplamadan önce, Merkez Bankası AUDN testleri yapacağını açıkladı.

National Bank Baş İnovasyon Sorumlusu Howard Silby, “Ekonomimiz giderek daha fazla dijitalleşirken, müşteriler için anlık, şeffaf ve kapsayıcı finansal sonuçlar sunmaya yardımcı olma potansiyeline sahip olduğu için, finansın geleceğinin unsurları blockchain ile etkinleştirilecek.” ifadelerinde bulundu.

Avustralya Ulusal Bankası’nın eylemi, birkaç uluslararası bankanın da stablecoin testine konsantre olabileceğini öne sürdü. CBDC çalışmalarının da devam ettiği mevcut piyasa ortamında stablecoin ürünlerinin daha popüler hale gelmesi gözlerden kaçmıyor.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.