HaberlerNFT Haberleri

Ethereum NFT Satışları Hızla Artıyor

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Geçtiğimiz yıllarda büyük trendlere sahne olan NFT piyasası, Ekim-Kasım döneminde Bitcoin Ordinals ile canlanırken yeni yılda Ethereum yeniden sahneye çıktı.

CryptoSlam’in verilerine göre Ethereum blokzincirinde gerçekleşen NFT satışları bir hafta içerisinde ikiye katlandı. ETH ağında haftalık rakam 160 milyon dolar olarak kaydedilirken ikinci sırayı 51,5 milyon dolar ile Solana (SOL) aldı. Öne çıkan Bitcoin (BTC) ağı ise haftalık satışların 50 milyon doların altına düşmesiyle üçüncü sıraya geriledi.

Ethereum Nft

Ethereum ağında gerçekleşen NFT satışları aylık bazda ise yüzde 14,56 artışla 435 milyon dolara ulaştı. Bu gelişmeyle birlikte Bitcoin, uzun vadeli metrikte liderliği ETH’ye kaptırmış oldu.

Pandora Çılgınlığı Devam Ediyor!

Ethereum ağındaki NFT’ler ile token protokollerini ERC-404 ile birleştirmeyi amaçlayan Pandora projesi, büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu blokzincir projesinin yerel tokeni PNDR, yüzde 6 bine yakın bir değer kazanırken NFT koleksiyonunun haftalık satış rakamı 70 milyon doların üzerine çıktı.

Pandora Nft

Diğer taraftan, kategorize edilmeyen Bitcoin Ordinals’lerinde bu rakam 11 milyon dolar olarak kaydedildi. Ethereum tabanlı NFT koleksiyonları arasında ise Nobody ve Pudgy Penguins öne çıkan projelerden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.