Haberler

Her 3 İngiliz’den biri en az bir kripto paraya sahip! İşte İngilizlerin en çok para harcadığı 5 kripto para…

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Kripto paraların dünya genelinde 2021 yılında çok ciddi bir benimsenme ile karşılaştığı biliniyor. Türkiye’nin de geçtiğimiz yıl itibariyle yoğun şekilde ilgi gösterdiği kripto paralara birçok ülkede adaptasyonun artarak devam ettiği görülüyor. Kripto para adaptasyonunun üst seviyelerde olduğu Birleşik Krallık’ta yapılan bir araştırma, bireysel yatırımcıların kripto paralara şu ana kadar tam 32 milyar sterlin harcadıklarını ortaya çıkardı. Söz konusu araştırmada ayrıca Birleşik Krallık’ta bireysel yatırımcıların en fazla yatırım yaptıkları kripto paraların Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK) olduğu ortaya çıktı.

HER 3 İNGİLİZ’İN BİRİ KRİPTO PARA SAHİBİ

4

Voucher Codes tarafından aktarılan verilere göre İngiliz bireysel kripto para yatırımcılar şu ana kadar kripto paralara 31,792 milyar sterlin harcama yaptı. Elde edilen verilere göre her bir İngiliz, kripto paralara tahmini olarak ortalama 473 sterlin harcadı. Söz konusu raporda, İngiliz nüfusunun yaklaşık yüzde 34’ünün farklı kripto para birimlerinin herhangi birine sahip olduğu ifade ediliyor. Bu da yaklaşık olarak her 3 İngiliz’den birinin kripto para sahibi olduğuna işaret ediyor.

TERCİH EDİLENLERDE BITCOIN AÇIK ARA LİDER

Ingiliz Bitcoin

Rapor sonuçlarına bakıldığında, kripto paraların dağılımında Bitcoin’in yüzde 20’lik pay ile en çok satın alınanlar arasında ilk sırada yer aldığı ve onu yüzde 8’lik pay ile Ethereum’un izlediği görülüyor. Ayrıca piyasanın en büyük meme token’ı Dogecoin’in söz konusu listede yüzde 6’lık payı ile üçüncü sırayı aldığı görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.