Altcoin Haberleri

Tron Kurucusu Justin Sun Yeni Hamlesini Karayipler’e Yaptı

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Kripto para sektörünün ünlü simalarından Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, projeleri ile ilgili önemli adımlar atmaya devam ediyor. Sun ile bağlantılı popüler kripto para borsası Huobi, genel merkezini Karayip Adası Dominik’e taşıdı. Önceden Seyşeller’de bulunan borsanın merkezi “çok kripto dostu bir topluluk” olduğu gerekçesi ile Karayipler’e taşındı. Huobi küresel yönetim kurulu danışmanı olan Justin Sun, Dominik’in bu alanda önemli bir konuma sahip olduğunu dile getirdi.

Dominik Hükümetiyle Ortak Oldu

Justin Sun Carrabian

Öte yandan Justin Sun’ın kurucusu olduğu kripto para projesi Tron, geçen ay Dominik hükümeti ile ortaklık anlaşması imzaladı. Bu ortaklığın amacı ulusal bir blok zinciri altyapısı geliştirmek ve ulusal bir fan token çıkartmak olarak açıklandı. Dominik Başbakanı Roosevelt Skerrit’i “teknoloji meraklısı bir kişilik” olarak tanımlayan Sun, onun kripto teknolojisi hakkında bilgi sahibi olduğunu söyledi.

Karayipler Kripto Borsalarını Kendine Çekiyor

Kripto para dünyasının önce gelen borsalarından Huobi’nin merkezini Karayiplere taşıması, bu alanda bir ilk olmadı. Daha önceden düzenleyici bir ortam arayan ABD’nin popüler kripto para borsası FTX de merkezini Hong Kong’tan Karayiplere taşımıştı. Öte yandan Huobi kripto para borsasının gerçek sahibinin Tron kurucusu Justin Sun olduğu iddia ediliyor. Henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmasa da Twitter paylaşımlarında sürekli Huobi’den söz eden ve biyografisine Huobi yazan Sun bu iddiaların odağında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.