HaberlerMetaverse HaberleriNFT Haberleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’dan Metaverse Açıklaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Metaverse ve NFT'ler Hakkında Konuştu.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Ulaştırma ve altyapı bakan yardımcısı Ömer Fatih Sayan’dan metaverse açıklaması. Ulaştırma ve Altyapı Bak Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, metaverse hakkında açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, 27 ve 29 Mayıs tarihlerinde BTK, BTK Akademi, USOM, Prisma CSI, Blackbox ve Cyber Clubs Association iş birliğiyle gerçekleştirilen Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı’nda konuştu.

Bakan Sayan, Metaverse ve NFT’ler hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Yakın zamanda da adını sıklıkla duymaya başladığımız başta Metaverse evreni olmak üzere NFT dünyası, uzaydaki nesneler, kripto para birimleri ve ülkedeki diğer varlıkları oluyor. NFT’ler özellikle siber saldırganların iştahını daha da kabartıyor. Geçtiğimiz aylarda hackerlerin kötü niyetli bir şekilde oluşturarak hediye ettikleri NFT’lerin kullanıcıların cüzdanlarına girdiğini birçok yerde şahit olduk. Yine herkesin eğlenceden ibaret gördüğü Metaverse de siber suçların adeta cirit attığı bir yer olacak yakın zamanda.

Siber güvenliğin sağlanması gerektiğini söyleyerek sözlerini şu şekilde bitirdi:

Siber güvenlik risklerinin yönetilebilir, kontrol edilebilir seviyede tutulabilmesi önemli. Bu bizim en büyük hedeflerimizden bir tanesi. İnternetin getirdiği risklerin tüm paydaşları içerecek şekilde, bütüncül bir yaklaşımla yönetilerek siber olaylara karşı her an bizim 7/24 hazırlıklı olmamız ve saldırılarda da en az zararla çıkarak sürekliliğin teminat altına alınması bizim için esas. Siber güvenliğin sağlanması için bu anlamda tüm paydaşların gerekli deneyimi kazanmaları adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.