Haberler

YouTube Kısıtlamaları Kripto Para Topluluğunu Kızdırdı!

Popüler video yayın şirketi YouTube, aldığı son önlemlerle kripto para topluluğunu kızdırdı.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Kripto topluluğu, ünlü kripto para kanallarında son zamanlarda bir dizi YouTube yasağı nedeniyle çileden çıktı. İşte YouTube’un kripto para kanallarına yönelik uygulanan yasakların detayları…

YouTube’dan Kripto Para Kanallarını Yasaklama

YouTube’da 150.000 abonesi olan Ethereum odaklı bir haber ve podcast kanalı olan Bankless, popüler video akış platformundan herhangi bir uyarı veya açıklama yapılmadan engellendiğini açıkladı.

Bankless, YouTube’dan yasaklanan tek kripto kanalı değil. Aave’nin kurucusu Stani Kulechov’a göre site, Gabriel Haines ve Optimism PBC gibi diğer eğitim amaçlı web3 hesaplarını da engelledi.

Yayın sırasında kanallarına ulaşılamıyordu, ancak YouTube diğer iki hesabın incelendiğini açıkladı.

Bankless, platformdan yasaklanması için herhangi bir bildirimi veya gerekçesi olmadığını söyledi.  Haines, yaptığı açıklamada platformun kanalı “hareketsizlik” nedeniyle devre dışı bırakıldığını iddia etti. Haines’in kanalın uyarılmadan tüm içeriklerinin de silindiğini belirtti.

YouTube konuyla ilgili henüz net bir açıklamada bulunmazken, bir başka YouTube kanalı Crypto Love, askıya alındığını belirterek, askıya alınmasına itiraz ettiğini bildirdi.

Kripto Topluluğu Öfkeli
Kripto Topluluğu Öfkeli

Kripto Topluluğu Öfkeli

YouTube, bu hamleleriiyle kripto para topluluğunu öfkelendirmiş görünüyor. Öyle ki, topluluk uyarı olmadan ve  sebepsiz olarak uygulanan yasaklarla alay etti.

YouTube’un Bankless gibi eğitici kanalları hedeflemesi de kullanıcılar tarafından eleştirildi. Ayrıca, platformun hala kendi sınırları içinde kripto ile ilgili dolandırıcılık ticareti yapmak için bir dizi alternatif kanala izin verdiğine dikkat çektiler.

Kullanıcılar ise merkezi olmayan bir YouTube alternatifi istedi. Komik bir tweet nedeniyle yasaklandıktan sonra Twitter’a yeniden dönmesine izin verilen Kulechov, böyle bir alternatif tasarlamaya karar verdi.

Kulichov, merkezi olmayan bir Twitter rakibi olan Lens Protocol‘ü duyurdu.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.