Haberler

BTC maksimalisti Michael Saylor ile altın yatırımcısı Peter Schiff karşı karşıya geldi: Dolandırıcı!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Bitcoin (BTC) maksimalisti olarak tanınan, şirketinin Bitcoin satın alma işlemlerine daha fazla ağırlık vermek ve odaklanmak için CEO’luk görevini devrederek yönetim kurulu başkanlığına geçen MicroStrategy eski CEO’su Michael Saylor, Twitter’da Bitcoin karşıtı olarak bilinen Peter Schiff ile tartışma yaşadı. Peter Schiff, her fırsatta Bitcoin ile dalga geçmesiyle, Bitcoin’i küçümsemesi ve altın yatırımları ile tanınıyor. Bitcoin konusunda iki zıt kutup olan Schiff ve Saylor, sosyal medyada bir tartışmada karşı karşıya geldi.

SCHIFF, SAYLOR’I DOLANDIRICILIKLA SUÇLADI

Schiff Saylori Dolandiricilikla Sucladi

Tartışmayı başlatan isim, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Kim Kardashian’ı suçlaması ile ilgili paylaşımda bulunup konuya Saylor’a da çeken Peter Schiff oldu. Peter Schiff, SEC’nin Kim Kardashian’a verdiği cezanın ardından, “Peki ya gerçek dolandırıcılar? Saylor’ın kriptoyu dolandırıcılık için kullanırken Kim’den (Kardashian) çok daha fazla kazancı vardı” sözlerini dile getirdi. Michael Saylor bu paylaşıma hızlı bir yanıt verdi.

MICHAEL SAYLOR’DAN YANIT GELDİ

Michael Saylor verdiği yanıtta, “Bitcoin bir menkul kıymet değil, bir emtiadır. Bir emtiayı savunmak çelik, alüminyum, beton, cam veya graniti teşvik etmeye benzer. BTC ağı yollara, raylara, radyoya, telefona, televizyona, internete veya İngilizceye benzer faydacı yararlar sunan açık bir protokoldür” ifadelerini kullandı. Saylor’ın, Schiff’in desteklediği altını listeye koymaması da dikkat çekti. Başka bir kullanıcı ise Schiff’in altın reklamı yaptığını söyledi ve bunun üzerine Schiff de altın reklamı yapmanın, Bitcoin reklamı yapmakla aynı şey olmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.