Altcoin Haberleri

SEC mahkemeden XRP kullanan şirketlerin özetlerinin kabul edilmemesini istedi, Ripple’dan itiraz geldi

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Aralık 2020’den bu yana devam eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada kritik gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde SEC, davaya bakan Yargıç Analisa Torres’ten TapJets Inc. ve I-Remit Inc.’in, Ripple’ın özet karar için hareketlerini destekleyen özetler sunma talebini reddetmesini istedi. SEC’nin mahkemeden bu talebinin üzerinde Ripple da önerilen özetlerin yanlış nitelendirildiğini belirtti.

SEC BU ŞİRKETLERİN ÖZETLERİNİ NEDEN İSTEMİYOR?

Sec Bu Sirketlerin Ozetlerini Neden Istemiyor

Ripple kanadı, SEC’nin iki XRP tarflı firmanın davada özet vermesini engellemeye çalıştığını belirtti. Davada Ripple tarafındaki Filipinler merkezli bir havale şirketi olan I-Remit, Ripple’ın talep üzerine likidite (ODL) çözümüne ciddi ölçüde güven duyuyor. Bir diğer yandan TapJets şirketi de günün her saatinde hızlı uçuş rezervasyonu yapılabilmesi için XRP’yi kullanıyor. Bu nedenle de SEC, mahkemeden özet karar konusunda, I-Remit ve TapJets şirketlerinin sunduğu özetlerin alınmamasını talep etti. Zira her iki şirket de sundukları mektupta, XRP’nin kendi iş modelleri için hayati önemi olduğunu belirtti.

RIPPLE, SEC’NİN TALEBİNİN REDDİNİ İSTİYOR

SEC, bahsi geçen iki firma tarafından önerilen gerekçelerin Ripple tarafından öne sürülmesi gerektiğini savundu. Diğer yandan Ripple ise mektubunda SEC’yi önerilen özetleri yanlış karakterize etmekle suçladı ve Ripple, SEC’nin reddetme talebinin reddedilmesini istedi. Öte yandan Ripple, her iki firmanın da davaya bağlı olmayan bağımsız üçüncü taraflar olduğunu belirtti. Şimdi ise mahkemenin bu konuda vereceği karar bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.