Haberler

Floki Inu’nun Londra’daki Reklam Kampanyası Tepki Çekti

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Tesla yöneticisi Elon Musk’ın Shiba Inu köpeğinin adını alan memecoin Floki Inu (FLK)’nun Londra’da başlattığı reklam kampanyası, bazı politikacıların Transport for London (Tfl) tarafından sergilenen düzenlemeye tabi olmayan finansal ürünleri içeren reklamların yasaklanmasını istemesine yol açtı.

The Observer tarafından bildirildiği üzere İngiltere ve Galler Yeşiller Partisi’nin Londra meclis üyesi Siân Berry, Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan’a reklam kampanyası hakkında bir soru yönelterek, “Tfl yetkililerinin onay vermeden önce bunu incelemesi gerektiğini” iddia etti.

Bu yılın başlarında Londra’da belediye başkanlığı seçimlerine katılan ve geçtiğimiz Ekim ayına kadar partisinin lideri olan Berry, TfL’nin son haftalarda kripto paralarla ilgili üç reklamı kabul ettiğini söyledi.

Konsey üyesi şöyle bir tweet attı: “Tıpkı belediye başkanının nihayet kaldırmasını sağladığımız kumar reklamları gibi, kamu hizmetlerimizin bu kontrolsüz, riskli projelerin Londralılara reklam yapmak için kullanılmasının hiçbir yolu yoktur. Temmuz ayında yasak getirilmesini istedim ve hala istiyorum.”

TfL’nin Ticari Medya Başkanı Chris Reader, 2018’den bu yana TfL’nin reklam ortaklarından “tüm kripto para reklamlarının sitelerinden yayınlanmadan önce incelenmek üzere kendilerine yönlendirilmesini istediğini” belirterek şunları da sözlerine ekledi:

“Reklam vermek isteyen kripto markalarının dosyalarını incelerken kampanyaların hem politikamıza hem de Reklam Standarları Kurumu kararına uymak için yeterince bilgi içerdiğini garantiye alıyoruz.”

Gözlemci kurum, geçtiğimiz Mayıs ayında Londra merkezli kripto platformu Luno‘nun bir reklamını “Bitcoin’e yatırım yapmanın risklerini gizlediği ve yatırım yapmanın basit olduğunu ima ederek tüketicilerin deneyim eksikliğinden yararlandığı için” yasakladı.

Bu arada çok sayıda Floki Inu kullanıcısı ve yatırımcılarının tercih ettikleri kripto paraya destek vermesiyle Berry’nin kripto karşıtı reklam çalışmaları Twitter’da çok fazla eleştiri aldı.

Coin’in Pazarlama Müdürü Sabre, “Anlamadığınız bir şeyi yasaklamak ne kadar akıllıca?” diye sordu. Sabre, “Bana iletişim numaranızı göndermekten çekinmeyin, belediye başkanı pazarlama kampanyanız konusunda size tavsiyelerde bulunabilirim -Böyle de yardımseveriz” diye ekledi.

Floki-doc adını kullanan bir başka kullanıcı ise “insanların istediklerini seçmekte özgür olduklarını” savundu. Kullanıcı, “Kendi düşünce tarzınızın herkese dayatılması gerektiğini düşünmeniz doğru bir davranış değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.