Altcoin Haberleri

LUNC umutları ilk etapta suya düştü! Beklenen özellik devreye alındı, fiyata etkisi ters yönlü oldu

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Terra blok zincirinde Mayıs ayında yaşanan kriz, büyük bir çöküşü de beraberinde getirdi. Blok zincirin algoritmik stablecoin’i UST’nin dolar karşısındaki sabitliğini kaybetmesiyle başlayan süreç, arz şoku yaşayan LUNA’nın neredeyse piyasadan silinecek hale gelmesiyle sonuçlandı. Kriz sonrası yapılanan Terra blok zincirinde çatallanma gerçekleştirildi ve yeni bir ağ oluşturuldu. Yeni ağa eski ağın ismi verildi ve kriz yaşanan ağ da “Terra Classic” ismini aldı. Bu ağın çöküş yaşayan token’ı LUNA da “LUNC” ismini aldı. Terra 2.0 ağının yerel token’ı da böylece “LUNA” oldu. LUNC, bir süredir vergi yakım özelliğiyle gündemdeydi ve özellik, Terra Classic blok zincirinde devreye alındı.

BORSALARIN DESTEĞİ YETERLİ OLMADI

Borsalarin Destegi Yeterli Olmadi

LUNC adına yatırımcılar, bir süredir yüzde 1,2 oranda vergi yakım özelliğini bekliyordu ve bu özellik, yakın bir zaman önce Terra Classic blok zincirinde devreye alındı. Ancak özellikle birlikte beklenen fiyat yükselişi gelmedi ve yatırımcıların umutlu bekleyişi, gelen fiyat düşüşleriyle birlikte yerini endişeye bıraktı. LUNC bu süreçte her ne kadar Binance ve KuCoin gibi dev borsaların desteğini almış olsa da ibreyi aşağı çevirdi ve değer kaybetti.

YATIRIMCILAR UMUTLARINI KORUYOR

Piyasadaki ve sosyal medyadaki genel yorumlara bakıldığında LUNC yatırımcılarının genel olarak fiyatta ilerleyen günlerde yükseliş beklemeye devam ettiği görülüyor. Önümüzdeki aylarda veya yıllarda gelmesi beklenen bu yükseliş için vergi yakımı adımının iyi bir başlangıç olabileceği düşünülüyordu ancak ilk etapta bu hayaller ertelenmiş oldu.

Coinnewstr yatırım tavsiyesi vermez. Haberde yer alan bilgi ve beyanlar yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.