Altcoin HaberleriHaberler

Ripple Davasında Büyük Gün: Belgeler Açılıyor!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Popüler Blockchain şirketi olan Ripple, bir süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal bir savaş içerisinde. Bir buçuk yıl süren hukuk mücadelesi sırasında yeni bir gelişme yaşandı. SEC’in belirli belgelerin yeniden düzenlenmesi için daha fazla süre talebi mahkeme tarafından kabul edildi. Bu, Ripple için bir başka zafer anlamı da taşıyor.

Ripple-SEC Davasında Yeni bir Gelişme

SEC ve Ripple davasını yakından takip eden avukat James K. Filan, geçtiğimiz günlerde blockchain şirketinin iyi haberi avukatlarına gönderdiği bir kısa mesajla aldığını doğruladı. Filan, “SEC’den 30 Mart 2022’ye kadar Sanıkların incelemesi için düzenlenmiş belgeleri sunması istendi” dedi. SEC’in, Direktif uyarınca Davalı’nın değerlendirmesi için düzenlenen belgeleri 30 Mart 2022’ye kadar sunması gerekmektedir.

Ripple geçen hafta sunduğu bir önergede, SEC’in düzeltilmiş belgelerin kopyalarını aldıktan sonra belgelerde herhangi bir düzeltmenin gerekip gerekmediğini analiz edip belirleyeceğini belirtti. Mahkeme, SEC’e Ripple’ın analizi için düzeltilmiş belgeler sunmasını emretti ve davalının yanıtı 4 Nisan 2022’de veya öncesinde verilmesi bekleniyor.

XRP Fiyatı Yükseliyor

coinnewstr.com olarak daha önce de belirttiğimiz gibi bir yılı aşkın süredir devam eden davanın yakında çözülmesi bekleniyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen hafta Müzakere Süreci Ayrıcalığı (DPP) kuralından yararlandı ve ajans ile üçüncü taraflar arasında seçilen toplantı notlarının belirli bölümlerinin yeniden yayınlanması için izin talep eden bir harekette bulundu. SEC, yeniden yazmak istediği bölümlerin, kamu politikasından çok yazarın kişisel görüşüne daha fazla vurguladığı endişelerini dile getirdi.

Xrp Grafik
Xrp Grafik

Bu arada, XRP fiyatı yükselişe geçti. Blockchain şirketinin tokeni XRP, son mahkeme gelişmeleri sonucunda gün içerisinde 0,90 dolar ile en yüksek seviyesine tırmandı. Şu anda bu yazı itibariyle yüzde 1.4 artışla 0,87 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi son yedi günde yüzde 4,3 ve son on dört günde yüzde 12,7 arttı. Yarınki belge sunumundan sonra fiyatın nasıl hareket edeceğini zaman gösterecek.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.