Altcoin HaberleriHaberler

Ripple ve SEC Arasındaki Davada Sıcak Gelişme! SEC Görüşünü Duyurdu!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

SEC ve Ripple arasındaki savaşım tüm hızıyla devam ediyor. Aylardır sayısız iddia ve açıklamayla gündemi meşgul eden davada yeni bir gelişme yaşandı. Hatırlarsanız Ripple kısa süre ilkin SEC çalışanlarının XRP ve kripto varlık edinip edinmediğini öğrenmek istemiş ve kurumun personellerine ne tür yaptırımlar uyguladığını açıklamasını istemişti.

SEC Olumsuz Bakıyor

Bu taleple ilgili görüşünü açıklayan SEC, çalışanlarının mahremiyetini korumak istediği için teklifin mahkeme tarafınca reddedilmesini istedi. SEC, son açıklamasıyla birlikte bu mevzuda gönüllü bir halde veri paylaşmayacağını da duyurmuş oldu.

Ripple’ın talebi Bitcoin, Ethereum ve XRP benzer halde kripto varlıklara yatırım yapan personellerin olup olmadığıyla ilgiliydi. SEC’in mevzuyla ilgili aşağıdaki açıklamayı yapmış oldu.

“Hassas veriler, SEC Etik Danışmanı Ofisi (“Etik Danışmanı”) tarafınca, SEC çalışanlarının çıkar çatışmalarını önlemeye yönelik etik kurallara uymasını sağlamak amacıyla toplanır. Herhangi bir işlemin menkul kıymetler yasalarına uygun olup olmadığını belirlemek için değil”.

Kurum ifşanın davaya katkı sağlayacağına inanmıyor. SEC çalışanlarının çıkar ve mahremiyetlerini korumak istediğini ifade ederek mahkemeden talebin reddine talepte bulunmuş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ripple Davası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ripple Avukatı SEC’i Suçluyor

Avukat James K. Filan yapmış olduğu açıklamada SEC’in gerçeklerden ve kanunlardan kaçmaya çalıştığını söylemiş oldu. SEC’in yapmış olduğu altı sayfalık açıklamaya sert çıkan James kurum çalışanlarının kripto ticareti yapmış olup yapamadığının açıklanması gerektiğine inanıyor.

XRP ile ünlenen Avukat Twitter’da son aşama popüler hale geldi. Topluluğu organize ederek mahkemeye daha ilkin baskı meydana getirmeye çalışan James yatırımcıları davaya müdahil olmaya çağırmıştı. Ancak bu hareketi de SEC tarafınca tepkiyle karşılanmış ve buna girişim eden yatırımcılara dava açılabileceği tehdidinde bulunulmuştu.

Ripple (XRP) Son Durum

Ripple (XRP) Binance borsasında 1,26 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Dün 1,32 dolara kadar ulaşan fiyat yükselişine devam edebilmek için eleştiri düzey olan 1,3’un üstünde kalmak zorunda. Bugün 1,23 dolara kadar sarksa da gelen alımlarla birlikte fiyat kendini tekrardan 1,25 doların üzerine attı.

Ripple (Xrp) Son Durum
Ripple (Xrp) Son Durum

Ancak mühim bir detay var, XRP yükseliş ve düşüşlerde oldukça ani hareketler yapabiliyor. Bu yüzden davada Ripple aleyhinde bir gelişme olması ciddi kayıplar yaşamanıza sebep olabilir.

Elbette web sitemizde paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez. Kripto para piyasaları volatil yapısı gereği ciddi risk içermektedir.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.