Haberler

FDIC, Voyager Digital’in Sigorta İddiaları Hakkında Soruşturma Başlattı!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

FDIC, Voyager Digital’in sigorta iddiaları hakkında soruşturma başlattı. Kripto para piyasası çöküşünden ne yazık ki kurtulamayan Voyager Digital, iflasını açıkladıktan sonra bile sorunlardan bir türlü kurtulamadı. Bu kez, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), kullanıcıları dolandırdığı iddiasıyla Toronto merkezli iflas etmiş kripto birimi girişimi Voyager Digital hakkında bir soruşturma başlattı.

FDIC, Voyager Digital Hakkında Soruşturma Başlattı

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), kullanıcı mevduatlarını sigortalayan, finansal kurumları, özellikle bankaları güvenlik açısından denetleyen ve bir banka arızası durumunda yatırımcıları koruyan kilit bir araçtır. Raporlara göre kripto para piyasalarının çökmesinin ardından çekimleri durduran ve iflasını ilan eden Voyager Digital, bankacılık ortağı Metropolitan Commercial Bank ile olan bağlantısı üzerinden FDIC sigortası kapsamına alındığını duyurdu.

Voyager Digital, Three Arrows Capital Açıklaması Yaptı!

Soruşturma ve iddialara dayanarak Voyager’ın FDIC sigortasıyla satıldığı düşünülüyor.

Öte yandan bir FDIC yetkilisi, Bloomberg’e Voyager’ın değil, yalnızca Metropolitan Commercial Bank’ın sigortalı olduğunu söyledi. Sonuç olarak, mevduat sahipleri, iflas ve ürün değer kaybını içeren Voyager’ın başarısızlığına maruz kalmış duruyor.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.