Haberler

Ukrayna Kripto Para Birimlerini Yasallaştırdığı için Kripto Piyasası Yükseliyor

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky'nin kripto piyasası için bir başka kazanıma işaret eden Ukrayna “Sanal Varlıklar” Yasasını imzaladığını duyurdu.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Kripto piyasası, kripto para birimlerinin Ukrayna tarafından yasallaştırılmasından sonra tepki verdi ve yükseldi. Kripto piyasası değeri neredeyse %5 arttı. Ayrıca, diğerleri arasında Bitcoin, Ethereum, XRP, Cardano, Solana, Dogecoin dahil olmak üzere büyük kripto para birimleri yaklaşık %5 oranında değer kazanıyor.

Ukrayna Dijital Varlıkları Yasallaştırıyor

Kripto yasa tasarısı ilk olarak Ukrayna Parlamentosu Verkhovna Rada tarafından Rus işgalinden bir hafta önce 17 Şubat’ta tanıtıldı. Yasa, Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Ukrayna Ulusal Bankası tarafından düzenlenecek olan ülkedeki sanal varlık piyasasını yasallaştırıyor.

İmzalanan şartlara göre kanun, sanal varlıkların yasal statüsünü, sınıflandırmasını ve sahipliğini tanımlar. Kripto borsalarının, Ukrayna devlet kurumları tarafından düzenleyici çerçeve kapsamında ülkede yasal olarak kayıt olmalarını ve çalışmalarını sağlar. Ayrıca Dijital Dönüşüm Bakanlığı bir tweet’te, bankaların kripto şirketlerine operasyon düzenlemeleri için hesap açmalarına izin verileceğini belirtti.

Ayrıca yasa, kripto para birimleri de dahil olmak üzere sanal varlıklar için finansal izleme önlemlerinin uygulanmasını da teşvik ediyor. Ukrayna Maliye Bakanlığı, tam teşekküllü bir sanal varlık piyasası hazırlamak için Ukrayna Vergi ve Medeni Kanunlarını tanıtacak ve değiştirecek.

Ukrayna, diğer ülkelerden gelen tepkilere rağmen kripto varlıkların benimsenmesinde liderliğini kurmak istiyor. Ukrayna, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere kripto para birimlerinin benimsenmesinde ilk sırada yer alıyor. Gelişmeler, kripto yatırımcılarının ülkeye olan ilgisini kesinlikle artıracak ve insanların bu tür yenilikçi teknolojilerden yararlanmalarını sağlayacaktır.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.